2010 Gegužės 28

Emigracija

Lietuva neteko 365 tūkst. gyventojų

veidas.lt

Lietuvos gyventojų skaičius nuo 1990 metų sumažėjo 365 tūkst., skelbia Statistikos departamentas. Anot departamento, gyventojų skaičiaus mažėjimas vyko dėl neigiamos natūralios gyventojų kaitos ir emigracijos.

Pernai gimė 20 tūkst. kūdikių mažiau nei 1990-aisiais. Emigravusiųjų skaičiai 1990 ir 2009 metais nelabai skiriasi, tačiau 2005-2008 metais emigravo mažiau žmonių.

Per 20 valstybės Nepriklausomybės metų vyrų ir moterų vidutinės tikėtinos gyvenimo trukmės skirtumas išliko panašus. Pernai moterų vidutinė gyvenimo trukmė buvo 11 metų ilgesnė nei vyrų.

Departamentas atkreipia dėmesį, kad ryškūs pokyčiai minėtu laikotarpiu stebimi sveikatos priežiūros sektoriuje.

Gydytojų skaičius sumažėjo 1,5 tūkst., slaugytojų – 16,3 tūkst., tačiau 700 padaugėjo vaistininkų. Lovų skaičius ligoninėse 2009 metais, palyginti su 1990-aisiais, sumažėjo du kartus.

Tokia informacija pateikiama departamento leidinyje “Lietuva skaičiais”, skirtame šalies Nepriklausomybės dvidešimtmečiui. Leidinyje pateikiama statistinė informacija apie šalies socialinę ir ekonominę raidą, jos svyravimus per 20 Nepriklausomybės metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Andrius Andrius rašo:

  Dėl emigrantų. Įdomu, ką daro Turkija, Lenkija su savo emigrantais? Ar joms, kaip didelėms šalims tai nėra tiek skaudu ir jie nieko nedaro? Kokių jos priemonių imasi emigracijai sustabdyti ar sugrąžinti išvykusiuosius.

 2. AGNĖ AGNĖ rašo:

  Netikiu


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...