2011 Balandžio 21

Atlyginimai

Darbuotojų lūkesčiai didėja

veidas.lt

Darbuotojų lūkesčiai dėl pageidaujamų atlyginimų didėja sparčiau negu darbdavių pasiūlymai.

“Darbuotojų lūkesčiai didėja ir artėja prie skaičiukų, buvusių geraisiais laikais. Siūlomi atlyginimai taip pat jau truputį kyla, bet jie labai priklauso nuo ieškomos pozicijos ir nuo to, kiek kandidatų yra rinkoje. Daugiau kyla atlyginimai tų darbuotojų, kurie rinkoje paklausūs”, – tvirtina darbuotojų paieškos ir atrankos įmonės “Prime Pelope” direktorė Aušra Delonaitė.

Ji pastebi, kad šiuo metu rinkoje labai paklausūs rinkodaros specialistai, jiems siūlomi jau didesni atlyginimai, kurie sunkmečiu buvo smarkiai kritę. Pavyzdžiui, patyrusiam rinkodaros specialistui didesnė įmonė siūlo 3,5–5 tūkst. Lt atlyginimą, atskaičius mokesčius. A.Delonaitės teigimu, šiek tiek pakilo ir eksporto vadybininkų ar pardavėjų užsienio rinkoms siūlomi atlyginimai.

Darbo paieškos portalo CV duomenimis, šiuo metu didžiausių atlyginimų pageidauja analitikai ir programuotojai: pirmieji tikisi 3351 Lt, antrieji – 3288 Lt per mėnesį. Ekonomistai tikisi uždirbti 2813 Lt, inžinieriai – 2550 Lt, rinkodaros vadybininkai – 2523 Lt, dizaineriai – 1995 Lt, o pardavėjai-konsultantai – 1531 Lt.

Teigiamos atlyginimų tendencijos matyti ir tarp mažesnės kvalifikacijos reikalaujančių darbo vietų. Prieš metus ar pusantrų didžioji dalis darbdavių siūlydavo minimalų užmokestį, o dabar jis pakilo pora šimtų litų. Pavyzdžiui, Lietuvos darbo biržos duomenų bazėje esančiuose skelbimuose padavėjams jau siūlomas 1100–1400 Lt darbo užmokestis, siuvėjoms – 800–1500 Lt, sandėlininkams – 1200 Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...