2010 Rugsėjo 21

Politika

Apie galimus CŽV kalinius gali komentuoti tik JAV

veidas.lt

Informaciją apie galbūt amerikiečių laikytus kalinius spėjamame Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjime Lietuvoje gali komentuoti tik Jungtinės Valstijos, antradienį sakė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šalies vadovė žurnalistams teigė nenorinti vertinti britų nevyriausybinės organizacijos paskelbtos informacijos, kad kažkuriuo metu tarp 2004 ir 2006 metų JAV įrengtame kalėjime Lietuvoje buvo kalinamas palestinietis, laikytas įtakingu “Al Qaeda” veikėju.

“Sunku ir nenoriu vertinti todėl, kad ši informacija yra iš nevyriausybinės organizacijos, jokių oficialių dokumentų ar paliudijimų Lietuva neturi. Kaip minėjau, apie kalinius, jeigu tokie buvo, gali liudyti arba komentuoti tik JAV pusė”, – žurnalistams Klaipėdoje sakė prezidentė.

“Mes savo tyrimą parlamento komitete padarėme. Tiek, kiek buvo įmanoma Lietuvai padaryti, esame atlikę savo pareigą tarptautinei bendruomenei”, – pridūrė D.Grybauskaitė.

Londone įsikūrusi nevyriausybinė organizacija pirmadienį pranešė turinti duomenų, kad slaptame CŽV kalėjime Lietuvoje buvo kalinamas palestinietis, kuris klaidingai laikytas teroristinio tinklo “Al Qaeda” vienu iš pagrindinių operacijų vadovu.

“Reprieve” teigia, kad šiuo metu Gvantanamo bazėje esantis Abu Zubaydahas Lietuvoje galėjo būti kalinamas kažkuriuo metu tarp 2004 ir 2006 metų. Organizacijos teigimu, palestinietis buvo kankinamas.

JAV žiniasklaidoje pernai pasirodžius informacijai apie galimą CŽV kalėjimo egzistavimą, Lietuvoje atliktas parlamentinis tyrimas. Jo metu nustatyta, kad su CŽV sulaikytų asmenų pervežimu oficialiuose tyrimuose siejami orlaiviai 2002-2005 metais ne kartą kirto Lietuvos oro erdvę.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto surinkti duomenys parodė, kad minimu laikotarpiu Lietuvoje buvo nusileidę orlaiviai, kurie siejami su CŽV.

Komitetas pranešė nenustatęs, ar per Lietuvos Respublikos teritoriją buvo pervežami, ar į Lietuvos Respublikos teritoriją buvo atvežti (iš jos išvežti) CŽV sulaikyti asmenys, tačiau sąlygos tokiam pervežimui buvo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Meldas Meldas rašo:

    Teisingai pasakyta. Lietuviams neaiškūs aktyvistai numeta apgraužtą kaulelį ir prasideda peštynės . urzgimas ir lojimas vienas ant kito. tegu kreipiasi į autorius, o Lietuvoje kiršintojus reikia tramdyti.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...