2010 Gegužės 07

Andrius Kubilius

Ginčas dėl CŽV kalėjimo – baigtas

veidas.lt

Ginčas, ar Lietuvoje buvo slaptieji JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimai, yra baigtas, teigia ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

“Na, aš manau, kad visus tyrimas, kuriuos mes galėjome atlikti, buvo atlikti Lietuvoje Lietuvos parlamento, ir mes nebeturime ko pridurti. Ir jeigu bus gauta papildomos informacijos, mes grįšime prie anksčiau padarytų išvadų. Taigi, tai ginčas, kuris Lietuvoje yra baigtas, ir čia nebėra ką pridurti”, – ketvirtadienį po susitikimo su JAV valstybės sekretore Hillary Clinton (Hilari Klinton) per spaudos konferenciją sakė premjeras.

Klausimas, ar JAV Vyriausybė bendradarbiaus sprendžiant problemą, kad Lietuva dar nėra baigtas slaptųjų CŽV kalėjimų klausimas, adresuotas JAV valstybės sekretorei, tačiau H.Clinton jį perleido A.Kubiliui.

Seimas sausį patvirtino parlamentinio tyrimo išvadas, kad Valstybės saugumo departamentas (VSD) buvo gavęs JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) prašymą įrengti patalpas, tinkamas sulaikytiems asmenims laikyti, ir tokios patalpos buvo įrengtos, tačiau nenustatyta, ar jose laikyti terorizmu įtariami asmenys.

Kad netoli Vilniaus 2004-2005 metais veikė slaptas Jungtinių Valstijų CŽV kalėjimas įtariamiems teroristams laikyti, praėjusių metų rugpjūtį pranešė JAV televizija “ABC News”. Jame teigta, kad Lietuvoje galėjo būti kalinti ir kankinti aštuoni terorizmu įtariami asmenys.

Aukščiausi tuometiniai Lietuvos vadovai neigė žinoję apie tokį kalėjimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...