2011 Gegužės 13

CŽV apklausė O. bin Ladeno našles

veidas.lt

"Veido" archyvas

JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) tyrėjai apklausė tris nukauto teroristų lyderio Osamos bin Ladeno (Osama bin Laden) našles, pranešė stotis CNN, remdamasi JAV ir Pakistano vyriausybių šaltiniais. Visos trys moterys apklaustos kartu. Pradžioje tyrėjai norėjo našles apklausti po vieną, praneša agentūra AFP.

Šaltinių teigimu, per apklausą už visas kalbėjo vyriausioji O. bin Ladeno žmona. Visos trys buvo “priešiškai” nusiteikusios JAV atstovų atžvilgiu. Kitos apklausos detalės nežinomos. CNN duomenimis, apklausoje dalyvavo ir Pakistano žvalgybos ISI nariai. Kada ji vyko, nepranešama.

O. bin Ladeno žmonos aptiktos kartu su O. bin Ladenu viloje Pakistano Abotabado mieste. Per pastato šturmą teroristų vadeiva buvo nukautas. Iš žmonų JAV tikisi informacijos apie teroristų tinklą “Al Qaeda” ir O. bin Ladeno vaidmenį pastaruoju metu.

Prieš tai tarp JAV ir Pakistano buvo kilęs ginčas dėl leidimo apklausti našles. Pradžioje Pakistano žinybos amerikiečių tyrėjams tik leido perduoti jiems klausimus. Tačiau vėliau leista tiesioginė apklausa, jei su tuo sutiks šalys, iš kurių yra kilusios moterys,

Dvi O. bin Ladeno našlės yra kilusios iš Saudo Arabijos, o trečioji – iš Jemeno. Jauniausioji našlė, 29 metų Amal Ahmed Abdulfatah (Amal Ahmed Abdulfatah) jau anksčiau paliudijo, kad su šeima penkerius metus gyveno Abotabade. Kai amerikiečių pajėgos šturmavo vilą, ji su O. bin Ladenu buvo miegamajame. Pati moteris buvo sužeista į koją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...