2011 Gegužės 05

Tikisi rasti informacijos Bin Ladeno kompiuteriuose

veidas.lt

BFL

JAV žvalgybos pareigūnai, tikrinantys tarptautinio teroristų tinklo “al Qaeda” lyderio Osamos bin Ladeno buveinėje rastus kompiuterius ir kompiuterines laikmenas, veikiausiai aptiks informacijos “aukso gyslą”, atskleidžiančią išpuolių planus, kitų teroristų lyderių buvimo vietas ir jų finansavimo šaltinius, trečiadienį sakė keli buvę pareigūnai.

Per reidą, kuris buvo surengtas Pakistane pirmadienį paryčiais, JAV komandosai paėmė apie penkis kompiuterius, dešimt standžiųjų diskų ir šimtą kitokių laikmenų. Šis laimikis gali nulemti dramatišką persilaužimą JAV žvalgybos agentūrų darbe, mano buvę pareigūnai ir saugumo ekspertai.

“Labai nustebčiau, jeigu tai mums netaptų aukso gysla”, – buvęs Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktoriaus pavaduotojas Johnas McLaughlinas (Džonas Maklolinas) sakė televizijai CNN.

“Manau, kad jog veikiausiai rasime pranešimų apie potencialius sąmokslus. Tikriausiai kažką rasime apie finansavimą. Galime kai ką sužinoti apie bet kokius ryšius, kurių jis (O. bin Ladenas) turėjo ar neturėjo su Pakistanu. Sužinosime apie svarbius padėjėjus”, – pridūrė jis.

JAV pareigūnai sakė, kad sutelkta CŽV, Nacionalinio saugumo agentūros (NSA), Teisingumo departamento ir kitų agentūrų ekspertų grupė jau pradėjo tirti šią medžiagą. Tikėtina, kad šis procesas užtruks kelis mėnesius ar net metus.

Per pradines paieškas didžiausias dėmesys bus skiriamas “esamoms grėsmėms aptikti”, taip pat informacijai, galinčiai padėti nustatyti “kitus vertingus “al Qaeda” taikinius”, Nacionalinio kovos su terorizmu centro vadovas Michaelas Leiteris (Maiklas Leiteris) sakė JAV Nacionaliniam visuomeniniam radijui

Vyriausybė “tikriausiai” įtrauks naujų vartų į įtariamų teroristų sąrašus, remiantis informacija, rasta O.bin Ladeno kompiuteriuose, JAV generalinis prokuroras Ericas Holderis (Erikas Holderis) sakė trečiadienį per posėdį Senate.

Kompiuterių specialistai pirmiausiai išardys įrangą, siekiant apsisaugoti nuo galimų spąstų ir pašalinti galimas failų trynimo programas, o vėliau išgaus ir nukopijuos visą laikmenose esančią informaciją, sakė analitikai.

Per šias įtemptas paieškas veikiausiai nebus rasta daug tiesioginės informacijos apie “al Qaeda”, tačiau tikėtina aptikti “šimtus tūkstančių smulkių detalių”, kurias bus mėginama įterpti į didesnę žvalgybos duomenų mozaiką, sakė Stokholme įsikūrusio Švedijos gynybos tyrimų agentūros mokslininkas Davidas Lindahlas (Davidas Lindalas).

“Jeigu jie sugebėtų nustatyti bent vieną banko sąskaitą, tada galėtų pradėti atskleisti daug, daug kitų dalykų”, – pridūrė jis.

O. bin Ladenas žinojo, kad yra medžiojamas visame pasaulyje, todėl beveik neabejotina, kad jis yra užšifravęs bent dalį failų savo kompiuteriuose, nurodė ekspertai.

Dideliame “Al Qaeda” vadovo rezidencijos komplekse nebuvo įvestas nei telefono, nei interneto ryšys, o tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl name buvo rasta daugybė DVD plokštelių ir kitų kompiuterinių laikmenų.

JAV žvalgybos agentūros mano, kad po 2001 metais rugsėjo 11 dieną surengtų atakų prieš Jungtines Valstijas O. bin Ladenas baiminosi galintis būti susektas Amerikos šnipų, todėl informaciją perduodavo įrašytą į kompaktines plokšteles, kurias gabendavo ryšininkai, užuot ją siuntęs kompiuteriniais tinklais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...