2011 Birželio 15

Chodorkovskis galės išmokti siūti pirštines ir kepti duoną

veidas.lt

"Veido" archvyvas
Kolonijoje Nr. 7, kuri gali tapti bausmės atlikimo vieta buvusiam “Jukos” vadovui Michailui Chodorkovskiui, kaliniai siuva darbo drabužius, kumštines pirštines, gamina suvenyrus iš medžio – dėžutes, virtuvės apyvokos reikmenis.

Trečiadienį  Karelijos Federalinės bausmių atlikimo tarnyboje agentūrai “Interfax” sakė, kad kaliniai dirba siuvyklose, gamina iš medžio ir plastmasės gaminius.

Kolonijoje taip pat veikia kepykla, kurioje dirba kaliniai.

Kolonijoje pagrindinė veikla – tai plastmasinių ir metalinių daiktų, baldų ir medžio dirbinių gamyba, augalų ir gyvūnų auginimas, mėsos produktų gamyba.

Kolonijoje taip pat įsteigtos dvi profesinio parengimo grupės, rengiančios šaltkalvius bei stalius-dailides.

Pašnekovas sakė, kad šiuo metu kolonijoje laikoma apie tūkstantis žmonių, kuriems skirta laisvės atėmimo bausmė bendro režimo sąlygomis. Be to, įstaigos teritorijoje laikoma apie 300 žmonių, kurie nuteisti atlikti bausmę griežto režimo sąlygomis.

Jis pažymėjo, kad kolonijoje – griežta tvarka. “Jau daugybę metų pataisos įstaigoje nepasitaikė jokių neramumų ar režimo nesilaikymo faktų”, – sakė pašnekovas.

Kolonijos teritorijoje taip pat veikia ortodoksų bažnyčia, kurioje vyksta reguliarios pamaldos, kaliniai gali atlikti išpažintį, pasikrikštyti .

Be to, dvasininkai rengia individualius pokalbius su nuteistaisiais, atsako į klausimus, duoda patarimus.

Kiekvieną dieną rytinėse ir vakarinėse pamaldose dalyvauja apie 20 kalinių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...