2010 Spalio 21

Užsienis

Buvęs “Jukos” vadovas pranašauja Rusijos politinės sistemos žlugimą

veidas.lt

Buvęs naftos bendrovės “Jukos” vadovas Michailas Chodorkovskis, šiuo metu atliekantis bausmę kalėjime, paskelbė straipsnį Amerikos laikraštyje “The Los Angeles Times”, kuriame pranašauja neišvengiamą Rusijos politinės sistemos krachą.

Straipsnis pavadintas “Reformos Rusijoje turi prasidėti ir prasidės”.

Jame, kaip rašo visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė, buvęs oligarchas palygina šiuolaikinę Rusijos vadovybę su vėlyvojo sovietinio laikotarpio lyderiais ir daro išvadą, kad dabartinės Rusijos politinės sistemos krachas toks pat neišvengiamas, kaip ir sovietinės žlugimas.

“Rusijai antrasis XXI amžiaus dešimtmetis bus sistemos, pagrįstos korupcija ir rankiniu valdymu, krizės laikotarpis”, – rašo M.Chodorkovskis, pažymėdamas, kad Rusijos Federacijoje jau yra naujos kartos politikų, kurie pasirengę permainoms ir laukia savo valandos.

Ką konkrečiai turi omenyje, M.Chodorkovskis nepatikslina, bet pareiškia įsitikinimą, kad dabartiniams lyderiams teks pasitraukti, kad ir kaip jie laikytųsi įsikibę valdžios, neįsileisdami į ją naujų žmonių.

“Dabartiniai Rusijos teoretikai ir korupcinės vadovavimo vertikalės praktikai nesirengia niekur pasitraukti. Bet jiems teks. Aš žinau. Aš jau mačiau tai anksčiau”, – daro išvadą buvęs “Jukos” vadovas, kurį sužlugdė Kremlius.

Straipsnyje M.Chodorkovskis rašo ir apie savo baudžiamąjį persekiojimą: jis pažymi, kad buvo pasodintas į kalėjimą pagal melagingus kaltinimus, drauge sugriovus sėkmingai dirbančią bendrovę, o tai, kas liko iš jos, buvo “prizai nugalėtojo draugams”.

Be to, buvęs naftos bendrovės vadovas pareiškė įsitikinimą, kad jis bus nuteistas ir antrojoje byloje, nes esant dabartinėms sąlygoms “Jukos” byloje” negali būti išteisinamojo nuosprendžio”.

M.Chodorkovskis yra kalėjime nuo 2003 metų. Bausmės pagal pirmąjį nuosprendį terminas baigiasi 2011 metais. Nuosprendžio antrojoje byloje tikimasi artimiausiu laiku.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...