2010 Gruodžio 15

Rusija

Nuosprendis Chodorkovskiui nukeltas siekiant susilpninti Vakarų reagavimą

veidas.lt

Liaudies laisvės partijos “Už Rusiją be savivalės ir korupcijos” pirmininkai Borisas Nemcovas ir Vladimiras Ryžkovas mano, jog nuosprendžio Michailo Chodorkovskio ir Platono Lebedevo byloje paskelbimo datos nukėlimas rodo, kad valdžia nori susilpninti reagavimą į jį šalyje ir pasaulyje.

“Tai pikta pranašaujantis datos nukėlimas. Nenoromis prisimeni, kad 1979 metais prieš pat Naujuosius metus į tremtį buvo išsiųstas Andrejus Sacharovas”, – sakė B.Nemcovas trečiadienį agentūrai “Interfax”.

Jo nuomone, tai, jog nuosprendžio antrojoje baudžiamojoje M.Chodorkovskio ir P.Lebedevo byloje skelbimo pradžia nukelta į gruodžio 27 dieną, rodo, kad “jie rengia niekšišką nuosprendį, bet bijo jį skelbti artimiausiomis dienomis, suvokdami, kokios gali būti to pasekmės”.

“Manau, jog pagrindinis tokio sprendimo tikslas – padaryti viską, kas įmanoma, kad vykstant naujamečiam šurmuliui mąstantys žmonės šalyje ne taip griežtai reguotų į šio precedento neturinčio proceso užbaigimą. Dar jie tikisi, kad Vakarai per Kalėdų atostogas taip pat reaguos į nuosprendį ne taip griežtai nei reaguotų, jeigu jis būtų paskelbtas artimiausiomis dienomis”, – pabrėžė B.Nemcovas.

Tokią pačią nuomonę pareiškė V.Ryžkovas. “Manau, tai padaryta, siekiant užtušuoti reagavimą šalyje ir pasaulyje – tai niekšinga taktika, kitaip nepasakysi”, – sakė jis agentūrai “Interfax”.

Politikai mano, kad pradėjęs skelbti nuosprendį gruodžio 27 dieną, teisėjas gali užbaigti šį procesą “kaip tik gruodžio 31 dieną po pietų”.

Drauge jis pareiškė: “Nepaisant šio valdžios suktumo, į kaltinamąjį nuosprendį visame pasaulyje ir šalyje bus reaguojama labai, labai rimtai”.

“Galima tikėtis, kad šalį paliks tūkstančiai labai kvalifikuotų specialistų, o užsienio investuotojai nepanorės investuoti pinigų į ekonomiką šalies, kur klesti toks teisingumas”, – sakė V.Ryžkovas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...