2011 Sausio 07

Verslas

Teismas nutraukė “Yukos International” lėšų gautų už Mažeikių įmonę areštą

veidas.lt

Nyderlandų Aukščiausiasis teismas nutraukė naftos bendrovės “Yukos International” lėšų, gautų pardavus Mažeikių naftos perdirbimo įmonę (dabar “Orlen Lietuva”), areštą. Teismo sprendimu buvo įšaldyti 1,2 mlrd. JAV dolerių.

Naujienų portalas vz.lt rašo, kad “Rosneft” antrinė įmonė “Promneftstroj” teismui buvo nurodžiusi turinti teisę į sumą, gautą už “Yukos International” pardavimo sandorius – tarp jų ne tik Lietuvoje, bet ir Slovakijoje.

Žemesni Nyderlandų teismai buvo nurodę ginčytą milijardą laikyti areštuotu. Aukščiausiasis šios šalies teismas sprendime motyvavo, kad “Yukos International” turtas negali būti laikomas areštuotu, nes jos pagrindinės įmonės “Jukos” bankrotas Nyderlanduose nėra pripažįstamas kaip teisėtas.

Tuo vadovaudamasis teismas argumentavo, kad “Rosneft” antrinė įmonė negalėjo 2007-iais perimti “Yukos Finance” akcijų, o vėliau – dar ir reikalauti teisių į milijardo vertės sandorius, rašoma “Yukos International” pranešime.

Šis teismo sprendimas yra dar vienas teigiamas žingsnis neteisėtoje akcijų perėmimo istorijoje. “Yukos International” vadovai užtikrina, kad Rusijos sužlugdytos sėkmingiausios naftos bendrovės akcininkams vieną dieną bus proporcingai atlygintos už jų investicijas, kai baigsis ir kiti teismo procesai”, – penktadienio sprendimą pranešime komentuoja buvęs “Jukos” vykdomasis finansų direktorius Bruceas Misamoreas.

|Yukos Int.” atstovė Claire Davidson, paklausta, kur turėtų judėti pinigai po šio teismo sprendimo, vz.lt pažymėjo “kad jie niekur nekeliauja, o lieka įmonei priklausančioje banko sąskaitoje Nyderlanduose”.

Pagrindinį “Jukos” turtą, kuris buvo konfiskuotas ir parduotas aukcione, siekiant susigrąžinti 30 mlrd. JAV dolerių mokesčių, 2007-iais perėmė valstybinė naftos kompanija “Rosneft”.

Naujienų agentūra Reuters rašo, kad ši bylą nėra vienintelė, kurioje grumiasi dar veikiantys “Jukos” padaliniai užsienio šalyse.

Lenkijos koncernas “Orlen” “Jukos” antrinei įmonei “Yukos Int.” už 53,7 proc. tuometinės “Mažeikių naftos” akcijų 2006 metais sumokėjo 1,492 mlrd.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...