2011 Balandžio 11

Politika

Stringa tyrimas dėl R.Boreikos

veidas.lt

Pernai balandį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl buvusio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo Romualdos Boreikos veiksmų stringa, pranešė LNK Žinios.

Generalinė prokuratūra ir Mokesčių inspekcija dėl to kaltina vieni kitus. Pačiam R.Boreikai įtarimai kol kas nepateikti.

“Mokesčių inspekcijai yra pavesta atlikti R.Boreikos ir jo sutuoktinės pajamų ir turto deklaracijų tyrimą ir padaryti išvadą. Mes tos išvados kol kas neturime”, – sakė Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas.

Prokuroras, kaip pranešama, dar pernai gegužę paprašė Mokesčių inspekciją ištirti 2002 – 2008 metų R.Boreikos šeimos deklaracijas, tačiau inspektoriai teisinasi, kad patys prokurorai delsia patikslinti klausimus.

Tyrimas buvo pradėtas pagal premjero Andriaus Kubiliaus pareiškimą.

Premjero potvarkiu sudaryta darbo grupė tuomet paskelbė įtarianti, kad R.Boreika galėjo piktnaudžiauti tarnyba, siekdamas nuslėpti galimai neteisėtas pajamas ir įtraukdamas save į sąrašą asmenų, kurių turto ir pajamų deklaracijos yra neviešos.

Darbo grupė nustatė, kad R.Boreika viešai nepateikė privačių interesų deklaracijų už 2004 ir 2005 metus bei turto ir pajamų deklaracijų už 2003 ir 2008 metus, nors pagal pareigas privalėjo tai padaryti.

Po premjero ir kitų valdančiųjų kritikos R.Boreika pasitraukė iš FNTT vadovo posto.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...