2011 Balandžio 26

Teismai

Baudos nusižengusiems teisėjams

veidas.lt

tesejaii47
Prezidentei Daliai Grybauskaitei nusprendus neatleisti Kauno apygardos teismo teisėjos Neringos Venckienės, šalies vadovės patarėjas Linas Balsys teigia, kad griežčiausiomis bausmėmis turėtų būti baudžiami tiesioginiame darbe nusižengiantys ir žalą valstybei darantys teisėjai.

Pasak L.Balsio toks prezidentės sprendimas buvo gerai apgalvotas ir “šis atvejis jokiu būdu nereiškia, kad sušvelnėjo aukšti moralės keliami standartai arba teisėjo etikos standartai”.

“Tiesiog prezidentė norėjo atkreipti dėmesį, kad Teisėjų garbės teismas iš tikrųjų turėtų adekvačiai vertinti situaciją ir pačias griežčiausias priemones visų pirma taikyti tiems teisėjams, kurie padaro prasižengimus savo tiesioginiame darbe, ir tie prasižengimai turi didžiulės žalos žmonėms ir valstybei”, – antradienį “Žinių radijui” sakė L.Balsys.

Anot jo, šalies vadovė “nei teisina, nei palaiko” prieš kolegas nukreiptus N.Venckienės pasisakymus, kurie yra neetiški ir nedaro garbės teismų sistemai.

“Teisėjų garbės teismas, jei pažiūrėtume, visą jų priimtų sprendimų istoriją, tai čia buvo pirmas atvejis kai pats garbės teismas pasiūlė pačią griežčiausią bausmę. O juk tų bausmių yra visa gradacija: nuo papeikimo, griežto papeikimo, įspėjimas, paskui yra tiktai paskutinė sankcija, tai yra atleidimas iš teisėjo pareigų”, – vardijo patarėjas.

Kartu L.Balsys minėjo darbe girtaujančius, dokumentus klastojančius ir bylas vilkinančius teisėjus

“Tai yra nusižengimai kurie niekaip nesuderinami profesine prasme su teisėjo darbu ir tiesiogiai daro žalą visiems Lietuvos gyventojams. Prezidentės nuomone teisėjos N.Venckienės atveju Teisėjų garbės teismo siūlymas atleisti tiesiog buvo neadekvati sankcija tam prasižengimui, kurį teisėja yra padariusi”, – teigė L.Balsys.

Praėjusią savaitę buvo pranešta, jog D.Grybauskaitė nusprendė neatleisti N.Venckienės iš Kauno apygardos teismo teisėjos pareigų.

Šalies vadovės nuomone, Teisėjų garbės teismo pasiūlyta sankcija dėl viešų N.Venckienės pasisakymų apie pedofilijos bylą tyrusius teisėjus yra neadekvati teisėjos prasižengimui.

Teisėjų garbės teismas praėjusį pirmadienį nusprendė pasiūlyti prezidentei atleisti N.Venckienę iš Kauno apygardos teismo teisėjos pareigų dėl jos viešų pasisakymų apie vadinamąją pedofilijos bylą nagrinėjusius teisėjus.

Sprendimas priimtas konstatavus, kad teisėja N.Venckienė šiurkščiai pažeidė Teisėjų etikos kodekso reikalavimus, pažemino teisėjo vardą ir padarė žalos teismų autoritetui visuomenėje. Garbės teismo nuomone, toks teisėjos elgesys nesuderinamas su teisėjo pareigomis.

N.Venckienė Panevėžio apylinkės teismui nutraukus vadinamąją pedofilijos bylą žurnalistams teigė, kad tai padarę teisėjai yra “korumpuoti kyšininkai”, kurie neva dengia “iškrypėlių klaną”. Kitame interviu “Kauno dienai” N.Venckienė sakė: “Labai gaila, kad per išgamas, iškrypėlius teko palaidoti brolį, tačiau aš tikiu likimu ir tikiu, kad viskas sugrįš gyvenime”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...