2010 Spalio 07

Teisėjai

Prezidentė jau paskyrė 77 teisėjus, trūksta dar 28

veidas.lt

Per daugiau nei pusantrų metų prezidentė Dalia Grybauskaitė paskyrė 77 teisėjus: 26 iš jų teisėjo darbą dirba pirmą kartą, šeši buvo perkelti į aukštesnės instancijos teismus. Šalies teismuose praėjusią savaitę buvo 18 laisvų teisėjų etatų, dar 20 turėtų atsilaisvinti artimiausiu metu. Laisva ne tik eilinių teisėjų, bet ir vieno teismo pirmininko pozicija – laukiama pretendentų užimti Klaipėdos apylinkės teismo pirmininko vietą.

Taip pat artimiausiu metu prezidentė turės apsispręsti, ar Vilniaus apygardos teismo (VAT) teisėju skirti buvusį generalinį prokurorą Algimantą Valantiną. Pretendentų į teisėjus atrankos komisija praėjusią savaitę nutarė, kad jis yra tinkamiausias kandidatas. Komisija sudarė teisėjų, pretenduojančių į VAT teisėjų vietas, sąrašą. Pirmuoju numeriu jame įrašyta A.Valantino pavardė. Pretendentų sąraše – 36 teisėjai.

Priminsime, kad norintieji dirbti teisėjo darbą pirmiausia turi išlaikyti egzaminą, vėliau juos vertina Teisėjų atrankos komisija, galop savo verdiktą taria šalies vadovė, prieš tai paprašiusi Teisėjų tarybos pritarimo skirti pasirinktus kandidatus.

“Svarbiausia, kad skiriant ar paaukštinant teisėjus stinga skaidrumo ir argumentų. Lygiai tą patį matėme ir per antrąją Valdo Adamkaus prezidentavimo kadenciją, ir nuo to laiko niekas nepasikeitė”, – sako visuomenininkas, “Piliečių santalkos” atstovas Darius Kuolys.

Jo teigimu, ir vėl neaišku, kodėl tokia teisėjų atranka, kuo remiantis nuspręsta, kad iš visų kandidatų A.Valantinas yra pats tinkamiausias, pats profesionaliausias. “Šiame procese labai trūksta skaidrumo”, – apibendrino D.Kuolys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Anonimas Anonimas rašo:

  Jau įsivaizduoju,kaip,paskelbus paskirtų teisėjų pavardes,kils skandalas.

 2. cha cha cha cha rašo:

  Valantinas bus dar vienas vinis i partskolos docentes karsta


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...