2011 Vasario 04

Teisėsauga

N.Venckienė Teisėjų garbės teisme nepasirodė

veidas.lt

Teisėjų garbės teismas penktadienį išnagrinėjo Kauno apygardos teismo teisėjos, pernai pavasarį negyvo rasto Drąsiaus Kedžio sesers Neringos Venckienės drausmės bylą, nors pati teisėja posėdyje nepasirodė.

N.Venckienė teismui pateikė raštą, kad nuo sausio 31 iki kovo 4 dienos yra kasmetinėse atostogose ir bus išvykusi. Taip pat rašte N.Venckienė tvirtino, kad dalyvauti posėdžiuose pageidauja, ir prašė bylos nagrinėjimą atidėti.

Teisėjų garbės teismas nusprendė N.Venckienės skundo netenkinti ir bylą nagrinėti.

“Teisėjų garbės teismas nutarė prašymo netenkinti, kadangi, Teisėjų garbės teismo vertinimu, buvimas kasmetinėse atostogose nevertintinas kaip svarbi neatvykimo priežastis”, – paskelbė Teisėjų garbės teismo pirmininkas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Antanas Simniškis.

Anot jo, N.Venckienė taip pat nepateikė įrodymų, kad yra išvykusi.

“Ne kiekvienas išvykimas galėtų būti vertinamas kaip svarbi neatvykimo į Teisėjų garbės teismą priežastis”, – sakė A.Simniškis.

Be to, teismas nepatenkino N.Venckienės prašymo sujungti dvi jai iškeltas drausmės bylas.

Pirmąją bylą, kurią penktadienį ir nagrinėjo Teisėjų garbės teismas, N.Venckienei nuspręsta kelti pernai rugpjūčio pradžioje. Tuomet Teisėjų etikos ir drausmės komisija (TEDK) konstatavo, kad yra požymių, jog teisėja gali būti pažeidusi Teisėjų etikos kodeksą.

TEDK nutarė, kad N.Venckienė galėjo pažeisti kodekso nuostatas, kurios numato, kad teisėjai turėtų atsižvelgti, jog viešai reiškiama nuomonė apie bylas gali būti suprantama kaip oficiali. Be to, darbinėje ir kitoje viešojoje veikloje privalu elgtis sąžiningai ir korektiškai, netoleruoti asmenų įžeidinėjimo ir žeminimo, nemenkini kitų bendradarbių darbo, kitaip savo elgesiu nežeminti teisėjų vardo, profesinėje veikloje rodyti pavyzdį.

N.Venckienė yra sakiusi minimų galimų pažeidimų nepripažįstanti.

Kauno teisėją TEDK apskundė jau miręs vadinamosios Kauno pedofilijos bylos įtariamasis Andrius Ūsas, D.Kedžio buvusi sugyventinė Laimutė Stankūnaitė, Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis.

A.Ūsas skunde tvirtino, kad teisėja N.Venckienė formavo išankstinę nuomonę apie jį neturėdama jokių įrodymų, šmeiždavo jį ir tokiu būdu pažeidė teisėjų etiką. Jis tikino, kad N.Venckienė pasitelkusi “rafinuotus, prieštaraujančius moralei” būdus, pasinaudodama žiniasklaida darė spaudimą ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams.

Be to, skunduose teigiama, kad teisėjos tarnybiniame kompiuteryje aptikta tekstinių laikmenų – skundų, prašymų ir kitų dokumentų, kurie rašyti tiek N.Venckienės, tiek D.Kedžio vardu. Tų laikmenų autorė yra N.Venckienė, ir jie yra pavadinti nepagarbiais, asmenis, kurie susiję su baudžiamąja byla, įžeidžiančiais žodžiais. Dėl tokiu būdu parodytos nepagarbos N.Venckienę TEDK apskundė ir K.Betingis.

L.Stankūnaitės skunde teigta, kad N.Venckienė, šiuo metu – jos mažametės dukters globėja, kurstė savo brolį, 7 mėnesius darė pornografinio pobūdžio įrašus, pasitelkę lėlę abu mokė mergaitę seksualinio pobūdžio veiksmų. Be to, pasak L.Stankūnaitės, teisėja viešino mergaitės tapatybę. Skunde taip pat tvirtinama, kad N.Venckienė kurstė ir provokavo neramumus bei nevykdė Kėdainių rajono apylinkės teismo nutarties dukrą perduoti motinai. L.Stankūnaitė abejojo psichine teisėjos būkle ir tvirtino, kad jos veiksmai yra neteisėti.

Dar viena garbės byla N.Venckienei iškelta sausio viduryje dėl jos teiginių, pasakytų žiniasklaidai Panevėžio apylinkės teismui nutraukus vadinamąją pedofilijos bylą.

N.Venckienė tuomet teigė, kad bylą nutraukę teisėjai yra “korumpuoti kyšininkai”, kurie neva dengia “iškrypėlių klaną”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. arvydas damijonaitis arvydas damijonaitis rašo:

    Negalima skatinti žmones nepasitikėti teismais – vertinu tai kaip valstybės pagrindų griovimo veiksmą. Ypač seimo nariai – plepiai turėtų tai įsisąmoninti, nes seimo narys – pilietis, davęs priesaiką. SKATINKIM PAGARBĄ TEISMAMS, BAŽNYČIAI, SEIMUI IR KITOMS VALSTYBĖS INSTITUCIJOMS…Lietuvi, nelaidyk liežuvio, neprovokuok pesimizmo, skleisk šviesą, apie kurią kalba Lietuvos himnas..Nepasiduok melui, kurį sąmoningai skleidžia Linčo teismo atgyvenos pakaunėje ir rusiškos spec.tarnybos.Aferistė Venckienė suvienijo Linčo teismo rėmėjus Lietuvoje,o tai yra valstybės pagrindų griovimas,neteisinės,totalitarinės sistemos kūrimas.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...