2011 Balandžio 19

Finansai

Bankų paslaugų įkainiai – neprognozuojami

veidas.lt

Už tarpininkavimą atliekant tam tikras banko paslaugas bankai susižeria vis daugiau komisinių. Kai kurių bankų klientai netrukus vėl bus nustebinti didesnių paslaugų ir operacijų įkainių, rašo “Vilniaus diena”.

Viešai skelbiamus bankų veiklos rodiklius nagrinėjantis nepriklausomas ekspertas Vladimiras Trukšinas “Vilniaus dienai” sakė, jog pernai Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai iš kitų paslaugų, tai yra susirinkdami komisinius, uždirbo beveik 673 mln. litų. Šias pajamas per metus pavyko padidinti 24 mln. litų.

“Bankų paslaugų įkainiai turi psichologinę savybę. Atrodo, kad jie yra nedideli, tačiau nuo 2008 m. nuolat didinami jie kasmet bankams atneša vis daugiau pajamų. O iš paslaugų įkainių gaunamos pajamos auga sparčiau nei pačių paslaugų apimtis”, – sakė V.Trukšinas.

Jau paskelbta, kad nuo gegužės 2 dienos vietiniai lėšų pervedimai SEB banko padalinyje iš vienos sąskaitos į kitą kainuos 3 litus, o į kitą Lietuvoje registruotą banką – 4 litus. Šiuo metu šios operacijos dar kainuoja 1 litu pigiau. O, pavyzdžiui, “Swedbank” pervedimas iš vienos savo sąskaitos į kitą litais kainuoja 1,5 lito, 2 litus – į kito asmens sąskaitą.

Gegužės 3 dieną kai kuriuos paslaugų įkainius privatiems ir verslo klientams didina bankas “Citadele”, nuo gegužės 16 dienos banko paslaugų įkainius keičia ir bankas “DnB Nord”.

Kai kurias paslaugas nuo vasario pabrangino ir “Swedbank”. Nuo birželio pradžios kai kurių užsienio valiutų pervedimą į sąskaitas dvigubai didina bankas “Snoras”.

Tuo tarpu “Lietuvos rytas” antradienį rašo, kad kai kurie mūsų šalies degalų prekeiviai jau kreipėsi į Konkurencijos tarybą: juos piktina tai, kad bankai Lietuvoje ima pernelyg daug už atsiskaitymą kortelėmis.

“Verslo žinių” duomenimis, didžiausią derlių iš paslaugų ir komisinių bankai buvo surinkę 2008 metais, o labiausiai jų priaugo 2007 metais – 148 mln. litų. Pernai šių pajamų gauta 24,6 mln. litų daugiau nei prieš metus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...