2010 Birželio 17

Pajūrys

Baltijos bangų suvilioti

veidas.lt

Planuojate aplankyti pajūrį ir skaičiuojate, kiek reikės tam skirti pinigų? “Moters savaitgalis” siūlo susipažinti su pajūrio kurortų kainomis.

Šeimai pigiausia apsistoti tūkstančio žvaigždučių viešbutyje

Nakvynę pajūrio kurorte kiekvienas gali rasti pagal kišenę. Pigu pernakvoti pas vietinius gyventojus, kurie nakvynės paslaugas siūlo prie miesto stoties. Štai Palangoje gyventojai į namus siūlo įsileisti už 15 Lt žmogui. Šventojoje populiariausia apsistoti poilsio nameliuose, kurie yra arti jūros. Jei ketinate apsistoti privačiame sektoriuje, būtinai išsiaiškinkite, ar gausite nemokamai patalynę (neretai už ją tenka primokėti 5–20 Lt), ar nekainuos dušas, kai kurie šeimininkai papildomai apmokestina net elektrą. Be to, jei atostogausite su vaikais, verčiau pasiieškokite kambario pirmame aukšte, kad nekiltų sunkumų tampant vežimėlį.

Nederėtų pamiršti nakvynės tūkstančio žvaigždučių viešbutyje – tokiu malonumu pasidžiaugsite, jei apsistosite po atviru dangumi įsikūrusiuose kempinguose. Juose patogiausia ir pigiausia apsistoti su šeima, draugų kompanijai bei tiems, kurie pajūrį nori ištyrinėti dviračiais. Palangoje yra net keli privatūs kempingai, kurie pasiūlys saugiai pasistatyti automobilį, įsikurti palapinėje pievutėje prie namo. Nors Palangoje kokybiško ir patikimo kempingo nėra, tarp Klaipėdos ir senosios Palangos, vos 200 m nuo jūros, vietos palapinei rasite poilsiavietėje “Žiogelis”, kurioje savaitgaliais vyksta gyvos muzikos koncertai.

"Veido" archyvas

Jei iš Palangos į Šventosios miestelį ketinate minti vaizdingu dviračių taku ar ieškote, kur galėtumėte nebrangiai apsistoti ramioje vietoje Šventojoje, verta dėmesio šalia pušyno įsikūrusi turistinė stovykla “Ošusis”, nuo kurios iki centro pėsčiomis 15–20 min. kelio, o iki paplūdimio – vos 2–3 min. Kiek toliau nuo jūros (maždaug 2 km), bet labai pigiai galima apsistoti kempinge “Du gandrai”.

Bene patogiausiu ir moderniausiu kempingu gali pasigirti Nida. Šiame kurorte tūkstančio žvaigždučių viešbučio paslaugas teikiantis kempingas įsikūręs visai netoli paplūdimio ir saulės laikrodžio. Čia atostogaudami nestokosite komforto (yra dušas, virtuvė), be to, galėsite išsinuomoti keptuvą ar žibalinių lempų, o mėgstantieji aktyvų poilsį laisvalaikį galės praleisti teniso kortuose ar krepšinio aikštelėje, jėgas atgauti saunoje ar baseine.

Nereikėtų pamiršti, kad nakvynės kainos pajūryje, ypač Palangoje, gali keistis bene kasdien. Įkainiai dažniausiai priklauso nuo oro sąlygų, turistų srauto, taip pat brangiau mokėsite, jei apsistosite tik savaitgaliui. Tikimybė, kad pavyks apsistoti pigiau didesnė, jei kambarį užsisakysite iš anksto, be to, geriausia tartis paprastomis savaitės dienomis, tuomet tikriausiai savaitgalio tarifų pavyks išvengti.

Norėdami atostogauti Neringoje, nepamirškite priskaičiuoti ir kelto išlaidų, o jei keliausite automobiliu – ir vietinės rinkliavos už leidimą įvažiuoti į valstybės saugomą Kuršių nerijos nacionalinį parką (20 Lt už lengvąjį automobilį, 70 Lt už gyvenamąjį automobilį)). Iš Klaipėdos reikės per Kurčių marias persikelti į Smiltinę keltu, iš kurios galėsite toliau vykti į pageidaujamą Neringos miesto gyvenvietę – Alksnynę, Juodkrantę, Pervalką, Preilą ar Nidą. Kaina į abi puses: dviratis (2,9), lengvasis automobilis (40 Lt), keleivis (2,9 Lt).

Pajūriu dvirate transporto priemone

Neskubate ir turite laiko pasimėgauti gamtos grožiu bei jūros ošimu? Pajūriu keliauti dviračiais ne tik pigu ir sveika – patogūs ir vaizdingi dviračių takai atvers jums tikrą kurortų panoramą. Tai daugiau nei 200 km ilgio pajūrio dviračių trasa, kuri driekiasi per visą Lietuvos pajūrį, suskirstyta į tris skirtingas atkarpas, susitinkančias Klaipėdoje:

■ Nuo Klaipėdos iki Nidos (apie 50 km per Kuršių neriją);

■ Nuo Klaipėdos iki Būtingės (apie 50 km per Pajūrio regioninį parką ir Palangą);

■ Nuo Klaipėdos iki Rusnės salos (apie 110 km palei Kuršių marias ir po Nemuno deltą).

Vandens teikiamos pramogos

Palangoje ypač populiarios aktyvios vandens pramogos – čia galėsite išsinuomoti vandens slides, greitaeigius katerius, pripučiamas padangas ar net pasirinkti pažintinį nardymą bei nardymo kursus (nuo 130 Lt).

Šventąją pamėgo ramesnio poilsio mėgėjai, čia galėsite romantiškai pasiplaukioti vandens dviračiais, baidarėmis.
Po Kuršių marias paplaukioti galite jachta, kateriu, tačiau didžiausią įspūdį palieka kelionė senoviniu laivu “Kurėnas”. Jei tik pavyks, būtinai išplaukite į Nemuno žiotis, Mingės kaimą ar Uostadvarį.

Nida traukia burlenčių sporto ir buriavimo aistruolius – Kuršių nerijoje šiam pomėgiui sudarytos visos sąlygos. Įspūdingi žygiai kanojomis “Mirusios kopos”. Unikalus vandens maršrutas, nes didžioji jo dalis tęsiasi šalia Naglių gamtos rezervato, po kurį draudžiama vaikščioti. Jus lydės įspūdingi Mirusių kopų vaizdai.

Susipažinkite su pajūriu

Palangoje užsukite į Šunų muziejų bei aplankykite atviras gintaro dirbtuves, kuriose susipažinsite, kaip paprastas gintaro gabalėlis virsta tikru meno kūriniu.

Klaipėdoje užsukite į Laikrodžių ir Kalvystės muziejų, Skulptūrų parką.

Smiltynėje aplankykite Žvejo sodybą, Jūrų muziejų, akvariumą ir delfinariumą.

Neringoje neišdildomą įspūdį paliks Raganų kalnas Juodkrantėje, Thomo Manno namelis, Gintaro galerija, žvejo etnografinė sodyba, būtinai pasivaikščiokite Parnidžio pažintiniu taku, nuo kurio atsiveria visa Kuršių nerijos panorama.

Jei vyksite per Kretingą, neaplenkite pranciškonų vienuolyno, koplyčios ir bažnyčios, Lurdo, Tiškevičių rūmų ir Žiemos sodo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...