2011 Balandžio 22

Atominė energetika

Baltarusijai atominė elektrinė gyvybiškai svarbi

veidas.lt

atomines-elektrines

Baltarusijai gyvybiškai svarbi atominė elektrinė, pareiškė ketvirtadienį šalies vadovas Aliaksandras Lukašenka, kreipdamasis į šalies parlamentą ir baltarusių tautą, praneša Baltarusijos naujienų agentūra BELTA.

“Visuomenės informavimo priemonėse nenutrūksta diskusija apie elektrinės statybos tikslingumą. Susidomėjimas šia tema kurstomas ir įvykiais Japonijoje. Kad nebūtų jokių klaidingų aiškinimų ir insinuacijų šia tema, noriu sudėlioti visu taškus ant “i”. Atominė elektrinė mums gyvybiškai būtina! Ir ji bus Baltarusijoje pastatyta!” – pabrėžė prezidentas.

“Svarbiausia – visas insinuacijas šalyje prieš AE kursto nupirkti žmonės. Žmonės, kuriuos nupirko mūsų konkurentai. Aš žinau, ką sakau, aš skaitau tas medžiagas”, – sakė Baltarusijos vadovas.

“Kodėl lietuviai taip piktinasi, kad mes statome atominę elektrinę? Kodėl lenkai taip jaudinasi? Taigi jūs patys suplanavote ir pasiruošę statyti atominę elektrinę ir Lietuvoje, ir Lenkijoje keletą blokų. Tai kodėl tada reiškiate mums pretenzijas? Atsakymas paprastas – konkurencija! Tik dėl šios priežasties!” – mano prezidentas.

“Pas mus, mūsų darže, atominės elektrinės nebus. Tačiau už tvoros jų dešimtys. Mūsų saugumas nuo to sustiprės, pagerės? Ne. Tai kodėl mes šiandien kurstome šį gaisrą?” – pridūrė jis.

“Mums reikalinga ši atominė elektrinė! Tai superšiuolaikiškos technologijos, su tuo galima palyginti tik kosmines technologijas, tai mūsų mokslą pakylės į naują vystymosi pakopą, – pabrėžė A. Lukašenka. – Ir todėl aš kategoriškai esu už, aš priėmiau sprendimą ir už jį atsakau: mes statysime atominę elektrinę, kad ir kiek ji mums kainuotų!”

Baltarusijos prezidentas patikino, kad projektas, kuris parinktas baltarusiškai AE, atitinka visus aukščiausius saugumo reikalavimus, ir ne tik šių dienų. Ne mažiau svarbus faktorius yra ir kaina: gerokai pigiau nei panašios AE pasaulyje. “Kreditus duoda, technologijas duoda, iki pat raktų įteikimo pasirengę pastatyti, ir pagal tas kainas, kaip pas save, šiuo atveju – Rusijoje. Rusija mums ant stalo padėjo visą paskutinę dokumentaciją ir kainą, tiesiog pasielgė žmoniškai”, – dėstė Baltarusijos vadovas.

Dabar Baltarusijoje 95 proc. elektros energijos pagaminama naudojant gamtines dujas, todėl šalies ekonomika yra ypač jautri dujų kainų svyravimams ir verčia ieškoti alternatyvių elektros energijos šaltinių. A. Lukašenka pažymėjo, kad Baltarusija šiuo metu neturi pasirinkimo ir dujas gauna iš vieno šaltinio. Todėl viena iš elektros energijos šaltinių diversifikavimo krypčių – statyti AE, naudojančią branduolinį kurą.

Anot Baltarusijos vadovo, AE aprūpins šalį pigesne elektros energija – ji bus 50 proc. pigesnė nei pagaminta šiluminėse elektrinėse. Statyti AE šaliai verta ir dėl to, kad tuomet ketvirčiu sumažės importuojamų dujų suvartojimas, maždaug 10 mln. tonų per metus sumažės į atmosferą išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Atominės elektrinės statyba, pasak A. Lukašenkos, suteiks didžiulį impulsą ekonominei ir socialinei šalies plėtrai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...