2010 Gegužės 05

Baltarusija

A. Lukašenka apie rinkimus negalvoja

veidas.lt

Aleksandras Lukašenka nemato priežasčių atsisakyti dalyvauti eiliniuose prezidento rinkimuose Baltarusijoje.

“Kai dėl mano dalyvavimo, tai aš sprendimo dar nepriėmiau. Aš sąžiningai jums pasakysiu, kad nesėdžiu ir nesvarstau, kas “už” ir kas “prieš”, aš tiesiog apie tai negalvoju”, – sakė A.Lukašenka interviu agentūrai “Reuters”, kurio tekstą išplatino Baltarusijos valstybės vadovo spaudos tarnyba.

“Tačiau veiksnių, kurie verstų mane atsisakyti dalyvauti šiuose rinkimuose, nėra. Nėra tokių veiksnių, kurie duotų visai liaudžiai signalą, kad Lukašenka neturi dalyvauti šiuose rinkimuose, – pabrėžė prezidentas. – Tikriausiai priešingai, jeigu aš atsisakyčiau, tai liaudis manęs nesuprastų. Tai kažkoks bailumas… Na, eik į rinkimus: pralaimėsi, tai pralaimėsi, laimėsi – laimėsi. Todėl aš ramiai į tai žiūriu”.

A.Lukašenka pridūrė, kad nemąstė ir dėl to, kokio amžiaus jis norėtų pasitraukti iš prezidento posto.

“Svarbiausia juk ne amžius. Svarbiausia žmogaus būklė ir galimybės, sugebėjimas užtikrinti vieną ar kitą procesą ir įvykdyti tuos įsipareigojimus, kuriuos prisiimi. O liaudis, visa tai matydama, palygina ir balsuoja “už” arba “prieš”, – sakė prezidentas.

“Aš anksti tapau prezidentu, todėl jums jau kažkiek tikriausiai nusibodau”, – pažymėjo A.Lukašenka ir pridūrė: “Mano amžiuje tik ką tampama subrendusiais politikais, tik ką tampama prezidentais”.

Atsakydamas į klausimą apie galimybę perduoti vadovavimo šaliai vadžias sūnums A.Lukašenka pažymėjo: “Aš tokių planų neturiu. Aš sakiau, kad mano vaikai “atsivalgė” mano prezidentavimo, tai kažin ar jie norės būti prezidentais po manęs”.

A.Lukašenka pridūrė, kad Baltarusijoje prezidento postas nėra paveldimas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...