2011 Birželio 24

Baltarusija patikrins savo būsimos AE saugumą

veidas.lt

"Veido" archyvas

Baltarusija ir dar šešios Europos Sąjungai nepriklausančios šalys sutiko papildomai patikrinti savo atominių elektrinių saugumą – atlikti vadinamuosius streso testus, agentūrai “Interfax” sakė ES atstovybės Minske pareigūnai, remdamiesi deklaracija, kuri pasirašyta dalyvaujant Europos Komisijos nariui, energetikos komisarui Güntheriui Oettingeriui ( Giunteriui Etingeriui).

“Pasak dokumento, šalys atliks savo atominių elektrinių streso testus, remdamosi ES parengtomis procedūromis. Taip pat buvo suderinta galimybė, kad testų rezultatus vertins kitų šalių nepriklausomi ekspertai”, – patikslino ES biure Baltarusijoje.

Atstovybėje buvo nurodyta, kad ES nuo birželio 1 dienos pateikė atominių elektrinių vadinamųjų streso testų kriterijus šalims partnerėms Europoje aptarti. “Atliekant šiuos testus ypatingas dėmesys turi būti skiriamas atominių elektrinių pasirengimui atlaikyti gamtos kataklizmus: žemės drebėjimus ir potvynius”, – nurodė ES atstovybė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...