2011 Kovo 24

Atominė energetika

Kodėl baltarusiai stato AE Astrave?

veidas.lt

I šį klausimą savaitraščiui “Litovskij kurjer‘ atsakė “BelNIPIenergoprom” direktorius Andrejus Rykovas:” Baltarusijos teritorijoje nėra tinkamesnės vietos atominėj elektrinėj. Nors pradžioje buvo nustatyta virš 70 tinkamų statybai vietų. Rezultate liko 3: Krasnopolianskaja Čauso rajone, Kukšinovskaja Mogiliovo srityje ir Astravas. Visur atlikti geologiniai, geofiziniai, hidrologiniai ir aerometeorologiniai tyrimo darbai.

Pasirodo, Mogiliovo srityje gylyje nuo 25 iki 40 metrų ir žemiau guli vandeniu apsemta kreida. Buvo atlikti papildomi tyrimai, kreiptasi konsultacijų į TATENA. Bendra nuomonė buvo tokia: faktorius ne draudžiantis, bet apsunkinantis. Todėl buvo pasirinktas Astravo variantas. Tokia mūsų sprendimų logika”.

Baltarusija atominę jėgainę ketina statyti Astrave, kuris yra maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus, nes tai yra tinkamiausia vieta šalies teritorijoje, tvirtina energetikos bendrovės “BelNIPIenergoprom” direktorius Andrejus Rykovas.

“Baltarusijos teritorijoje nėra tinkamesnės vietos atominei elektrinei. Nors pradžioje buvo nustatyta virš 70 tinkamų statybai vietų, galiausiai liko 3 – Krasnopolianskaja Čauso rajone, Kukšinovskaja Mogiliovo srityje ir Astravas. Visur buvo atlikti geologiniai, geofiziniai, hidrologiniai ir meteorologiniai tyrimo darbai”, – savaitraščiui “Litovskij kurjer” sakė A.Rykovas.

Anot jo, Čauso rajone ir Mogiliovo srityje numatytose aikštelėse 25-40 metrų gylyje yra vandeniu apsemta kreida, kuri apsunkina jėgainės statybas. A.Rykovo teigimu, tokia išvada buvo padaryta po konsultacijų su Tarptautine atominės energijos agentūra (TATENA).

“Todėl buvo pasirinkta Astravo aikštelė. Joje buvo atlikti papildomi tyrimai”, – tvirtino A.Rykovas.

2,4 tūkst. megavatų galios dviejų reaktorių atominę elektrinę Baltarusijoje iki 2018 metų turėtų pastatyti Rusijos įmonė “Atomstrojeksport”.

Baltarusijos skaičiavimais, jėgainė su infrastruktūra kainuos apie 9,4 mlrd. JAV dolerių, o vien tik branduolinė jėgainė – maždaug 6 mlrd. dolerių. Baltarusija siekia gauti iš Rusijos 9 mlrd. dolerių paskolą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...