Zarasai

Baigėsi 300 ežerų ralis

veidas.lt

"Veido" archyvas

Pirmą kartą suorganizuotas renginys buvo itin sėkmingas ir buvo įvardintas kaip vienas geriausių ralių per visą pastarųjų metų šalies ralio istoriją. Įdomios trasos, bekompromisinė sportinė kova iki pat paskutinių distancijos metrų ir nuotaikinga šventinė programa patiko visiems.

Nugalėtoją lėmė šimtosios sekundės dalys

Beveik 10 tūkstančių žiūrovų, sekmadienio vakarą susirinkusių Zaraso ežero saloje, išvydo intriguojančią lenktynių atomazgą. Prieš paskutinį 2 km ilgio greičio ruožą Roko Lipeikio ir Ingos Lipeikytės ekipažas (Mitsubishi Lancer EVO VIII) pirmavo prieš Vytautą Švedą ir Žilviną Sakalauską (Mitsubishi Lancer EVO IX) vos 1,1 sek. Paralelinėse lenktynėse abu lyderių automobiliai startavo drauge – kirtus finišo liniją, paaiškėjo, kad V.Švedas savo varžovą aplenkė 1,61 sek., tai reiškė, kad jis tampa lenktynių nugalėtoju, galutinėje įskaitoje varžovą aplenkęs 0,5 sek.

Trečias bendroje rikiuotėje liko Dominykas Butvilas, važiavęs su šturmanu Renatu Vaitkevičiumi (Mitsubishi Lancer Evolution) ir nuo nugalėtojo atsilikęs 16,5 sek.

Ketvirtas bendroje įskaitoje ir trečias N4 klasėje liko Martyno Samuičio ir Ramūno Šaučikovo (Mitsubishi Lancer EVO IX) ekipažas.

Atkakli kova vyko ir dėl žemesnių vietų

Iš viso ralio finišą sugebėjo pasiekti tik 27 ekipažai iš 51 startavusio. Ypač sėkmingas ralis buvo svečiams iš Kaliningrado: Dmitrijus Miačinas ir Maksimas Nefedovas (Honda Civic) tapo greičiausiu tarp dviem ratais varomais automobiliais važiavusių ekipažų. Prizus ir taures už pergalę 2WD įskaitoje jie pelnė NEZ (Šiaurės Europos zonos) ir Baltijos čempionatų įskaitoje, be to, nugalėjo ir “Junior” klasėje. Kadangi kaliningradiečiai dalyvauja ir Lietuvos čempionate, jiems atiteko ir taurės už pirmą vietą mūsų šalies A2000 klasės bei 2WD įskaitoje. Lietuvos čempionate S2000 klasėje pirmavo Mantas Valatkevičius ir Ramūnas Babachinas (BMW 320), L2000 klasėje greičiausias buvo Dovilo Čiutelės ir Mariaus Torrau ekipažas (VAZ 2105).