2011 Gegužės 12

B. Obamos populiarumas šoktelėjo iki 60 procentų

veidas.lt

Scanpix/AFP

JAV prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) populiarumas pasiekė 60 proc. ir yra didžiausias per pastaruosius dvejus metu, o daugiau nei pusė amerikiečių teigia, kad jis nusipelnė būti perrinktas.

Šią padėtį atskleidžia viešosios nuomonės tyrimo agentūros GfK apklausa, atlikta naujienų agentūros “The Associated Press” užsakymu po to, kai JAV specialiosios pajėgos nukovė tarptautinio teroristų tinklo “al Qaeda” lyderį Osamą bin Ladeną.

JAV respublikonams derėtų sunerimti, nes geriau vertinama ne vien prezidento užsienio politika, bet ir jo pasirinktas ekonomikos kursas. Be to, didelė dalis politiškai nepriklausomų amerikiečių, kurių balsas tikriausiai bus vienas iš svarbiausių per 2012 metų lapkritį vyksiančius prezidento rinkimus, vėl atsigręžė į B. Obamą, nors per pastaruosius dvejus metus jų palaikymas buvo susilpnėjęs.

Aiškus dominavimas reitingų lentelėse rodo, kad B. Obama šiuo metu laikomas stipriu lyderiu, kuris užtikrins Amerikos saugumą. Beveik trys ketvirtadaliai (73 proc.) respondentų taip pat sakė esantys įsitikinę, kad B. Obama pajėgus veiksmingai kovoti su grėsmę keliančiais teroristais.

Taip pat labiau palaikomos prezidento pozicijos dėl karų Afganistane ir Irake bei JAV santykių su kitomis šalimis.

Nors Jungtinių Valstijų ūkis iš pastarosios didžiosios depresijos brenda lėtai, 52 proc. amerikiečiai dabar pritaria B.Obamos pasirinktai ekonomikos politikai. Šis įvertinimas yra geriausias nuo prezidento kadencijos pirmųjų dienų. Be to, 52 proc. respondentų šiuo metu sako teigiamai vertinantys šalies vadovo pastangas sumažinti nedarbą, kuris atkakliai laikosi ties 9 proc. riba.

Šių metų kovą tik 35 proc. amerikiečių manė, kad B.Obama veda šalį teisinga kryptimi, o dabar tokių padaugėjo iki 45 procentų. Tačiau galvojančių, kad šalis žengia netinkamu keliu, tebėra apie 52 proc., todėl B. Obama dar turi nemažai paplušėti, kad įtikintų maištingą visuomenės dalį susitaikyti su esama padėtimi.

“Apsidžiaugiau dėl bin Ladeno, – sako 42 metų Brenda Veckov (Brenda Veckov), gyvenanti Pensilvanijos mieste Holideisberge. – Iškėliau kumščius į orą. Laikau tai šiokia tokia paguoda Jungtinėms Valstijoms”.

“Prezidentas šiuo atveju priėmė teisingą sprendimą. Ir aš vėl už jį balsuosiu”, -pridūrė ji.

Kovą bendras B. Obamos populiarumo įvertinimas tesiekė 53 proc., o po pernai rudenį vykusių kadencijos vidurio Kongreso rinkimų buvo nusmukęs iki 47 procentų. Tąsyk respublikonai perėmė kontrolę Atstovų Rūmuose ir smarkiai sustiprino savo pozicijas Senate.

2009 metų gegužę, praėjus keliems mėnesiams nuo prisaikdinimo, B. Obamą teigiamai vertino 64 proc. amerikiečių.

Šiuo metu 53 proc. respondentų sako, kad prezidentas nusipelnė būti perrinktas, o 43 proc. mano, kad antroji galimybė jam neturi būti suteikta. Ši GfK apklausa buvo pirmoji, per kurią daugiau žmonių pasisakė už antrąją B. Obamos kadenciją negu buvo jos priešininkų.

Šiuo metu prezidentą teigiamai vertina beveik du trečdaliai amerikiečių, laikančių save politiškai nepriklausomais, o kovą tokių buvo tik apie pusė.

Veidas.lt saltinis nakti is Varsuvos pranese, kad B. Obama atskris pranesti, kad JAV Lenkijoje dislokuos kelis (berods4) naiktintuvus F-16. Sito lietuviskos naujienu agenturos nesugebejo suzinoti…

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...