2010 Lapkričio 07

Rinkimai

Azerbaidžane vyksta parlamento rinkimai

veidas.lt

Azerbaidžanas sekmadienį balsuoja parlamento rinkimuose, per kuriuos prezidentas Ilhamas Aliyevas (Ilchamas Alijevas) turi sustiprinti ir taip tvirtą savo valdžią ir kuriuos opozicija vadina akivaizdžia apgaule su iš anksto nulemtais rezultatais.

Opozicija ragino Vakarus neignoruoti demokratijos pažeidimų šioje energetikos išteklių turtingoje buvusioje sovietinėje respublikoje, kurią, kaip didelį naftos ir dujų šaltinį, nuo pat Sovietų Sąjungos žlugimo užsienio vyriausybės bando patraukti į savo pusę.

Valdančioji Naujojo Azerbaidžano partija tvirtina, kad rinkimai bus teisingi, ir skelbia, kad nuo 2003 metų, kai I.Aliyevas perėmė valdžios įgaliojimus iš velionio tėvo Heydaro (Heidaro), šalyje sveikai augo ekonomika.

Tačiau kritikai kaltino valdžią rengiantis falsifikuoti rinkimų rezultatus, nes buvo atsisakyta įregistruoti dešimtis pagrindinio opozicijos bloko kandidatų, naudojamasi valstybės įtaka žiniasklaidai debatams apriboti ir neišduoti leidimai opozicijos susitikimams.

Šiuose rinkimuose daugiau kaip 700 kandidatų varžosi dėl 125 vietų šalies parlamente – Mili Medžlisyje.

Šiuo metu parlamente dominuoja Naujojo Azerbaidžano partija, kuri po 2005 metų rinkimų, kuriuos opozicija vadina suklastotais, turi 64 vietas. Opozicija turi vos kelias vietas parlamente.

Analitikai prognozavo, kad valdančioji partija lengvai užsitikrins pakankamai balsų savo dominavimui parlamente išlaikyti.

Rinkimų apylinkės buvo atidarytos 8 val. vietos (6 val. Lietuvos) laiku ir turi dirbti iki 19 valandos. Šalyje yra maždaug 4,9 mln. įregistruotų rinkėjų, o pirmuosius rezultatus Centrinė rinkimų komisija turėtų paskelbti sekmadienį vakare, po to, kai bus uždarytos rinkimų apylinkės.

Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacija (ESBO) nusiuntė maždaug 300 stebėtojų rinkimams Azerbaidžane stebėti ir savo pareiškimą apie rinkimų eigą turi paskelbti pirmadienį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Ignas Ignas rašo:

    Azerbaidžane nieko naujo- lieka diktatūra.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...