2011 Birželio 06

Portugalijos parlamento rinkimus laimėjo Socialdemokratų partija

veidas.lt

AFP

Sekmadienį Portugalijoje įvykusius pirmalaikius parlamento rinkimus laimėjusi Socialdemokratų partija (SDP) pažadėjo greitai sudaryti daugumos vyriausybę.

Pedras Pasos-Koeljas (Pedro Passos-Coelho), iš esmės tapęs naujuoju probleminės euro zonos šalies premjeru, taip pat pažadėjo kruopščiai vykdyti susitarimą, kurį gegužės mėnesį ankstesnė vyriausybė pasirašė su kreditoriais iš ES ir TVF.

“Mes padarysime visa, ką galėsime, kad mūsų įsipareigojimai būtų įvykdyti”, – pažymėjo jis, turėdamas omenyje skausmingas reformas, kurias Portugalija turės įgyvendinti, kad gautų ES ir TVF pažadėtus 78 milijardus eurų.

Būsimasis ministras pirmininkas pripažino, kad šalies laukia “didžiuliai sunkumai”.

P. Pasos-Koeljui kaip nugalėjusios partijos lyderiui šalies prezidentas turi patikėti sudaryti vyriausybę. SDP per rinkimus iškovojo 38,6 procento balsų. Tai jai suteikia galimybę gauti parlamente mažiausiai 105 vietas iš 230 (iki šiol ji turėjo 81 vietą).

Absoliuti dauguma įmanoma, jeigu socialdemokratai sudarys koaliciją su dešiniąja Liaudies partija, kuri surinko 11,7 procento balsų ir naujos sudėties parlamente turės 24 deputatus.

Buvusi valdančioji Socialistų partioja surinko 28,1 procento balsų ir turės 72 vietas (iki šiol ji turėjo 97 vietas). Partijos lyderis, dabar jau buvęs premjeras Žozė Sokratešas (Jose Sokrates) pareiškė ketinąs pasitraukti iš generalinio sekretoriaus posto nepaprastajame suvažiavime artimiausiomis dienomis.

Nors Portugalija išgyvena didžiausią ekonominę ir socialinę krizę šiuolaikinėje istorijoje, jos gyventojų aktyvumas buvo rekordiškai mažas – balsuoti neatėjo 41,1 procento rinkėjų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Ignas Ignas rašo:

    Portugalai irgi nori dugno.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...