2010 Lapkričio 28

Rinkimai

Moldovoje prasidėjo balsavimas parlamento rinkimuose

veidas.lt

Moldovoje sekmadienį prasidėjo balsavimas parlamento rinkimuose, kuriais siekiama nutraukti užsitęsusį valdžios vakuumą šioje skurdžiausioje Europos valstybėje.

Rinkimų apylinkės darbą pradėjo 7 val. vietos (ir Lietuvos) laiku, o baigti turi 21 valandą. Preliminarūs rezultatai šioje buvusioje sovietinėje respublikoje, kurioje gyvena 4,3 mln. žmonių, turėtų būti paskelbti tik pirmadienį ryte.

Kad šie rinkimai, kuriuose varžosi 20 partijų ir 19 nepriklausomų kandidatų, būtų paskelbti galiojančiais, balsuoti turi ne mažiau kaip trečdalis rinkėjų.

Moldovoje jau metus nėra nuolatinio prezidento, nes liberalios pakraipos koalicijai, kuri šiai buvusiai sovietinei respublikai vadovauja nuo 2009-ųjų birželio, nepavyko užsitikrinti būtinos parlamento daugumos naujam valstybės vadovui išrinkti.

Nerandant išeities iš aklavietės, kuri neretai primindavo politinį farsą, liberalai rugsėjį pamėgino referendume priimti konstitucijos pataisas ir sugrįžti prie visaliaudinių prezidento rinkimų. Tačiau referendumas buvo pripažintas neįvykęs dėl mažo rinkėjų aktyvumo.

Valdančioji koalicija, kuri valdžioji pakeitė promaskvietiškus komunistus ir siekia glaudesnių ryšių su Europos Sąjunga, viliasi, kad po naujų rinkimų turės parlamente pakankamai balsų norimam prezidentui išsirinkti.

Tačiau analitikai kursto nerimą, kad po rinkimų Moldovos, kur, Pasaulio banko duomenimis, vienam gyventojui tenka vos 1 590 dolerių bendrųjų nacionalinių pajamų, gali laukti dar didesnė suirutė. Jų nuomone, po sekmadienio parlamentas gali nedaug tepasikeisti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...