2010 Gegužės 06

Rūkalai

G. Navaitis: galėjome būti pirmi

veidas.lt

Australijos parlamentas  priėmė įstatymą, pagal kurį nuo 2012 m. liepos 1 d. visi tabako gaminiai būtų pardavinėjami standartizuotuose pakeliuose, ant kurių būtų informacija tik apie rūkymo keliamą žalą.

Seimo narys Gediminas Navaitis dar 2009 m. pabaigoje užregistravo analogišką Tabako kontrolės įstatymo projektą, tačiau Seimas jį atmetė kaip galimai prieštaraujantį autorinių teisų gynimo įstatymui.

„Tenka apgailestauti, kad nepalaikyta iniciatyva griežčiau kovoti su rūkymo reklama. Standartinės pakuotės sumažintų galimybes pritraukti potencialius klientus, t. y. paauglius ar net vaikus. Lietuvoje kasmet nuo rūkymo sukeltų ligų miršta daugiau nei 7000 gyventojų. Miršta, nes kažkada paveikti reklamos pradėjo rūkyti. Dėl to kasmet prarandame maždaug tokio dydžio miestą kaip Kybartai, Molėtai, Širvintos ar Ignalina. Australijos parlamentarai suprato būtinybę panaikinti rūkymo reklamą. Lietuva galėjo būti pirma, bet tabako kompanijų pelnai pasirodė svarbesni. Teks dar nemažai dirbti siekiant akivaizdžios naudos šalies dvasinei gerovei“, – teigia Seimo narys G. Navaitis

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Andrius Andrius rašo:

    Tegu ir ne pirmi, bet bent jau koja kojon galima tą daryti. Sėkmės tokiam projektui ir jo realizavimui! Rūkantieji tada supras, kad rūko ne tik dėl rūkymo, bet ir dėl to, kad jais sėkmingai manipuliuoja reklama (cigarečių dydis, surūkymo laikas, jų skaičius pakelyje – visa tai irgi nėra atsitiktiniai dalykai)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...