2010 Spalio 26

Elektromobiliai

“Audi” elektromobilis nuvažiavo rekordinį atstumą

veidas.lt

Vienas elektromobilis papildomai nepakraudamas akumuliatorių antradienį nuvažiavo iš Vokietijos pietinio miesto Miuncheno į Berlyną, o šio bandymo organizatoriai teigia, kad pasiektas naujas pasaulio rekordas tarp serijinių elektra varomų automobilių.

Geltonos ir purpurinės spalvos “Audi A2″ apie 600 kilometrų atstumą įveikė maždaug per septynias valandas ir įvažiavo į Ekonomikos ministerijos kiemą Berlyne prieš 8 val. vietos (9 val. Lietuvos) laiku.

“Jeigu kurie nors iš žurnalistų nori įkrauti savo (išmaniuosius telefonus) “iPhones”, mums dar liko elektros, – pajuokavo 27 metų vairuotojas Mirko Hannemannas (Mirkas Hanemanas), išlipęs iš keturių durų automobilio pademonstruoti jo akumuliatoriaus.

Vokietijos ekonomikos ministras Raineris Bruederle (Raineris Briuderlė) pasveikino atvykusį elektromobilio ekipažą ir netgi susigundė apsukti ratą ministerijos kieme, nors pats nesėdo už vairo.

“Jie netgi buvo įsijungę šildymą. Išties komfortiška kelionė”, – R.Bruederle sakė žvarbų rytą susirinkusiai didelei žurnalistų ir fotografų miniai.

Vėliau vykusioje spaudos konferencijoje ministras pridūrė: “Sveikinu su pasaulio rekordu. Anksčiau elektromobiliai nuvažiuodavo tik 60-70 kilometrų ir turėdavo būti iš naujo įkrauti. Dabar pasiektas technologinis šuolis į priekį”.

Gamintojai tikisi, kad elektromobiliai ilgainiui taps populiaresni už įprastus automobilius. Tačiau vartotojai vienu iš pagrindinių šių naujų transporto priemonių trūkumu laiko palyginus trumpą atstumą, nuvažiuojamą kartą pakrovus akumuliatorius.

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vyriausybė, siekia, kad iki 2020 metų šalies keliuose važinėtų milijonas elektromobilių, tačiau automobilių gamybos milžinės šias technologijas diegia palyginti lėtai ir yra priverstos vytis konkurentus iš Azijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...