Veidas.lt Veidas.lt
Mažasis Audi A2 elektromobilis lenkia didžiuosius
"Veido" archyvas

Rekordinis važiavimas iš Berlyno į Miuncheną truko apie aštuonias valandas

Elektromobiliu be tarpinio sustojimo įkrauti akumuliatorius įveikiamas beveik 600 km atstumas – firma naujokė pripažintiems automobilių koncernams demonstruoja, kad tai įmanoma. Kolegos iš vokiškojo “Auto Bild” tapo vieni pirmųjų šio išskirtinio įvykio liudytojų.

Tamsi ir šaltoka naktis: 2 valandos 29 minutės, lauko termometras rodo vieną laipsnį šilumos, kai Audi A2 atrieda į poilsio aikštelę Frankenvalde. Šiam automobiliui iš paskos išsirikiuoja dar penkių mašinų palyda. Odometras rodo, kad įveiktas 293,4 km atstumas. Taigi nuvažiuota beveik pusė kelio nuo Berlyno iki Miuncheno. Iš Audi A2 automobilio išlipa vairuotojas 27 metų Mirko Hannemannas ir sako: “Liko įveikti beveik dar tiek pat”. Po to nusišypsojęs jis dar kartą perbėga akimis esminius suplanuotos kelionės punktus.

Perdarytu elektra varomu A2 automobiliu per naktį jis nori nuvažiuoti 580 kilometrų, papildomai neįkraudamas akumuliatorių. Skamba neįtikėtinai. O gal kalbama apie automobilį, kuris iki pat stogo yra prikimštas akumuliatorių. Pažvelgus į mašiną tiek iš išorės, tiek iš vidaus nematyti, kad tai link rekordo riedantis elektromobilis.

M.Hannemanno automobilyje, kaip ir anksčiau, vietos, be vairuotojo, yra dar keturiems keleiviams. Bagažinės talpa tokia pati kaip ir įprasto A2 modelio. 115 kWh galingumo akumuliatoriai telpa po galinėmis sėdynėmis ir bagažinėje. Vis dėlto vien jie neužtikrina rekordinio ridos nuotolio. Į M.Hannemanno automobilį įmontuoti akumuliatorių elementai yra mažesni ir lengvesni negu konkurentų, o jų naudingumo koeficientas siekia įspūdingus 99,7 procento.

Kadangi didžiausias pirmųjų elektromobilių, kurie šiais metais pasirodė rinkoje, trūkumas – nemaža kaina ir nedidelis nuriedamas nuotolis, kuris, kaip taisyklė, siekia 150 km. Važinėjant mieste to lyg ir užtenka, vis dėlto visada lieka kažkoks nerimas, kad toks automobilis netikėtai gali imti ir sustoti. “Deja, per ateinančius 10–15 metų elektromobilių nuriedamas nuotolis toks ir liks – nuo 100 iki 200 kilometrų”, – neseniai pasakė Karlas Thomas Neumannas, “Volkswagen” koncerno įgaliotasis atstovas ir vyriausiasis elektromobilių specialistas.

"Veido" archyvas

Žvilgsnis po automobilio rekordininko variklio dangčiu: virš 55 kW elektra varomo motoro (jį atpažinti sunku) sumontuoti įkrovikliai, reguliatoriai, elektrinio šildymo įrenginys ir 12 voltų papildoma baterija

M.Hannemannas, kuris yra ir įmonės “DBM Energy” iš Berlyno vadovas, savo kūrinį vadina “Kolibri”. Taip jis vadina perdarytame automobilyje kartu su elektros varikliu naudojamus ličio polimerinius akumuliatorius. Kodėl “Kolibri”? Atsakymas paprastas – būtent šis mažas paukštelis pasisotinęs viso labo dviem gramais gėlių nektaro gali nuskristi 800 kilometrų. Tad ir pats našiausias automobilis pasaulyje Lekker Mobil, taip dabar vadinasi perdarytas A2 automobilis, “vienu įkvėpimu” turi nuvažiuoti panašų atstumą.

Kolegos iš vokiškojo “Auto Bild” šaltoką rudenišką naktį yra kartu su rekordinio važiavimo iniciatoriumi ir įdėmiai stebi kaip automobilis kilometras po kilometro rieda link užsibrėžto tikslo. M.Hannemannui kyla šiokių tokių nedidelių techninių nesklandumų, tačiau jie netrukdo siekti rekordo.

Važiuojama ramiai, 70–100 km/h greičiu, kylant į kalną spidometro rodyklę nusileidžia net ir gerokai žemiau 70 km/h. Beje, lekiant Vokietijos ar kitais Europos greitkeliais turėtų būti įmanoma vienu įkrovimu įveikti net 300 kilometrų.

Nuo Berlyno iki Miuncheno Lekker Mobilis nuriedėjo 582,8 kilometro, o akumuliatoriai išsikrovė tik 91 procentu. “Šiame automobilyje įmontuotos technologijos pritaikytos įveikti dar įspūdingesnį 650 kilometrų atstumą”, – tikina M.Hannemannas. Ar tai tiesa, tikėtina, kad sužinosime netolimoje ateityje, kai sumanūs jauni vyrukai galbūt bandys pasiekti dar vieną pasaulio rekordą. O mums belieka paminėti dar vieną įdomų faktą: pasak vokiečių, prijungus  prie ypač stipraus energijos šaltinio, jų sukurtą sistemą galima visiškai įkrauti viso labo per šešias minutes.
Parengta pagal “Auto Bild”

Daugiau šia tema:

arrow2 komentarai (-ų)

 1. o
  o
  2010-12-30 16:00

  kabelis is tinklo-220v.rankos storio?5450A srove,tai cia reikia tiesiai i atomine elektrine vaziuot pasikraut.Tiek mano daugiabutis negauna.Kazkas cia zmonem smegenis p… su tais elektromobiliais.Elektrikai sotus bus ilgam.

 2. Darius
  Darius
  2010-12-30 16:00

  Man tai labiau didesnis Audi A5 automobilis, pvz.: http://automobiliai-masinos.com/automobilis-audi-a5.

Komentuokite