2011 Sausio 13

IT

Atsiliekame visuomenės e.raštingume

veidas.lt

Lietuva šiuo metu yra antra pasaulyje pagal atsisiuntimo internetu greitį, viena pirmaujančių pasaulyje – pagal optikos prieigas namų ūkiuose. Pagal infrastruktūros išplėtojimą Lietuva taip pat vertinama geriausiai. Bet yra sričių, kuriose mes esame stipriai atsilikę, tarkime, pagal paslaugų perkėlimą į elektroninę erdvę užimame 20 vietą tarp 27 valstybių. Paslaugų kompleksiškumo požiūriu taip pat esame 20–21 vietoje Europoje.

Pasak asociacijos “Infobalt” inovacijų vadovo Andriaus Plečkaičio, vertinant Lietuvos informacinių technologijų (IT) taikymo laimėjimus, reikia apžvelgti tris svarbiausias kryptis – gebėjimus, paslaugas ir infrastruktūrą. O vertinant gebėjimus, reikia atskirti plačiosios visuomenės e. įgūdžius ir Lietuvos informacijos ir ryšių technologijų (IRT) profesionalų žinias bei kvalifikaciją. Pagal profesines žinias Lietuva yra priskiriama teritorijai, turinčiai aukštos kvalifikacijos IRT specialistų. Tuo tarpu visuotinai naudojamų e. įgūdžių vertinimas nėra aukštas.

Asociacija “Infobalt” atkreipia dėmesį į būtinybę artimiausiu metu daugiau investuoti į visuomenės e. įgūdžių kėlimą ir IT profesionalų ugdymą. Tokios investicijos reikalingos siekiant padidinti šalies konkurencingumą, nes, Europos Komisijos duomenimis, su IRT panaudojimu susiję 40 proc. produktyvumo didėjimo ir 25 proc. BVP augimo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...