2011 Gegužės 09

Atsakomybė už nepasirengimą dialogui tenka Europai

veidas.lt

Scanpix

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka patvirtino pasirengimą dialogui su Europa, pažymėdamas, kad Minskas nesuinteresuotas situacijos bloginimu.

“Jeigu mus girdite – prašome, mes atviri šiam dialogui. Jeigu mūsų nenori girdėti, ką gi, mes tai priimame žinion”, – sakė A. Lukašenka žurnalistams pirmadienį.

Kalbėdamas apie santykius su Europos Sąjunga (ES) Baltarusijos prezidentas sakė: “Jokio Rubikono mes neperžengėme, bet jau labai siekia kažkas jį pereiti iš anos pusės. Na, ką gi, mes pasirengę viskam. Bet nesinorėtų”.

“Nesinorėtų ne tik karšto karo, nesinorėtų iš viso jokio karo”, – sakė A.Lukašenka.

Jis pažymėjo, kad Pergalės diena – tai bendra, vienijanti šventė baltarusiams ir europiečiams.

A. Lukašenka pareiškė pasipiktinimą tuo, kad Europos struktūrose svarstomas “Baltarusijos klausimas”.

“Baisiai skamba – aš žiniasklaidos priemonėse perskaičiau - pasirodo, kažkur Europos Parlamente, kažkokioje struktūroje nagrinėjamas Baltarusijos klausimas. Tai rodo, kad mes taip ir nepadarėme jokių išvadų iš to, kas buvo žiauriais laikais. Deja, yra taip”, – sakė Baltarusijos prezidentas.

ES ir JAV įvedė vizų sankcijas A. Lukašenkai ir dar pusantram šimtui Baltarusijos pareigūnų po praėjusių metų ginčijamų prezidento rinkimų ir po susidorojimo su režimo oponentais kampanija, kuri prasidėjo po šių rinkimų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...