2010 Lapkričio 17

Politika

Baltarusijos opozicija dėl D.Grybauskaitės pareiškimų apie A.Lukašenką kalbasi su Europos politikais

veidas.lt

Vienas iš rimčiausių Baltarusijos opozicijos kandidatų Vladimiras Neklejevas sako aptaręs su Čekijos ministru Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą, kad prezidento Aleksandro Lukašenkos pergalė padėtų užtikrinti stabilumą ir apribotų Rusijos įtaką kaimyninėje šalyje.

Interviu Laisvosios Europos radijui paklaustas, kaip reagavo į “Reuters” pranešimą apie Lietuvos prezidentės išsakytas mintis, V.Neklejevas atsakė: “Būtent dėl to atvykau į Prahą, aptarti (pareiškimą) su Čekijos užsienio reikalų ministru. Su juo apie tai vakar šnekėjome pusantros valandos”.

“Iš Prahos vykstu į Lenkiją, kur aptarsiu klausimą su Lenkijos užsienio reikalų ministru Radeku Sikorskiu, kuris tiesiogiai kalbėjosi su A.Lukašenka”, – sakė V.Neklejevas.

Paklaustas, ar ketina vykti į Lietuvą aptarti šį klausimą su pareigūnais Vilniuje, Baltarusijos politikas sakė: “Man būtų nepatogu vykti ir kvosti Lietuvos prezidentę. Bet tikiuosi, šiuo klausimu bus koks nors oficialus pareiškimas”.

Interviu skelbiamas interneto svetainėje rferl.org.

Politikas kalbėjo apie naujienų agentūros “Reuters” pranešimą, kuriame teigta, jog per uždarą susitikimą su Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriais D.Grybauskaitė šį mėnesį pareiškė, kad Baltarusijos vadovo A.Lukašenkos pergalė prezidento rinkimuose padėtų užtikrinti stabilumą ir apribotų Rusijos įtaką kaimyninėje šalyje.

Anot “Reuters” pranešimo, D.Grybauskaitė šį mėnesį sakė, kad “A.Lukašenka yra ekonominio ir politinio stabilumo Baltarusijoje ir jos nepriklausomybės garantas”.

“Opozicija nėra rimta ir neturi jokių šansų jokiuose rinkimuose. A.Lukašenka galėtų laimėti 99 proc., bet laimės tik 75 proc., kad įtiktų ES”, – pranešime cituojama D.Grybauskaitė.

Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys BNS atsisakė komentuoti “Reuters” pranešimą, bet pabrėžė, kad prezidentė per vizitą į Minską praėjusį mėnesį paragino A.Lukašenką surengti laisvus rinkimus.

“Atskirų žiniasklaidos pranešimų iš uždarų susitikimų nekomentuojame. Galiu pasakyti tiek, kad prezidentė D.Grybauskaitė jokios oficialios paramos nėra išreiškusi, o paraginusi rinkimus vykdyti kuo atviresnius ir demokratiškesnius. A.Lukašenka tai viešai pažadėjo”, – praėjusią savaitę sakė L.Balsys.

Baltarusijos prezidento rinkimai vyks gruodžio mėnesį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...