2011 Balandžio 27

Atominė energetika

Atominė Baltarusijoje būtinai bus pastatyta

veidas.lt

laukasenk_AFP_1372747

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad respublika jokiu būdu neatsisakys planų statyti atominės elektrinės (AE).

“Atominė elektrinė Baltarusijoje bus pastatyta, tai tik laiko klausimas”, – antradienį žurnalistams pareiškė valstybės vadovas.

A.Lukašenka pateikė duomenis, kad “Prancūzijoje, demokratijos tvirtovėje, 80 proc. elektros gamina atominės elektrinės, o Vakarų Europoje – 30 proc.”

“2025 metais elektros energija, kurią gamins AE, Europoje sudarys 44 proc., Rusijoje iki 2015 metų numatoma 2,5 karto padidinti elektros gamybą atominėse elektrinėse”, – konstatavo prezidentas.

Be to, pasak jo, “Baltijos kaimynai pareiškė statantys bendrą AE, Lenkija statys savo AE”. “Tai kodėl mus tai siutina? Nes mums tai peršama. Tie 90 mln. eurų (ES pagalba Baltarusijos opozicijai) – tai taip pat viena iš apmokėtų krypčių, kad ji (opozicija) keltų triukšmą. Mes (ES) duodame tam pinigus”, – sakė A.Lukašenka.

“Kodėl? Todėl, kad mes konkurentai Baltijos šalims, Lenkijai. Kada mes galų gale atsikratysime to “belorusiškumo”, blogąja šio žodžio prasme”, – pažymėjo Baltarusijos prezidentas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...