2011 Vasario 09

Užsienis

Baltijos ir Baltarusijos atominės elektrinės turi atitikti Kaliningrado srities poreikius

veidas.lt

Rusijos vicepremjeras Igoris Sečinas pavedė valstybinei korporacijai “Rosatom” suderinti Baltijos (Kaliningrado srityje) ir Baltarusijos atominių elektrinių statybos grafikus su Kaliningrado srities elektros poreikiais.

I.Sečinas pasitarime, skirtame 2010 metų energetikos sektoriaus darbo rezultatams, pareiškė, kad “Rosatom” turi parengti statomų atominių elektrinių elektros realizavimo klausimus ir įtraukti į šį darbą Rusijos energetikos kompaniją “Inter RAO JES”.

Vicepremjeras paklausė pasitarime dalyvaujančio “Rosatom” vadovo pavaduotojo Aleksandro Lokšino, ar kyla kokių nors problemų dėl Baltarusijos atominės elektrinės projekto. Pastarasis atsakė, kad jokių problemų nėra. “Suderinta operacijų atlikimo tvarka”, – pažymėjo jis.

A.Lokšinas taip pat pranešė, kad ketvirtadienį į Maskvą atvyks baltarusių delegacija derėtis su Rusijos finansų ministerija dėl kredito suteikimo Baltarusijos atominei elektrinei statyti.

Planuojama, kad Baltijos atominėje elektrinėje bus įrengti du reaktoriai, kurių galingumas bus po 1150 megavatų. Manoma, kad jos statyba prasidės kitais metais, blokai bus paleisti 2016 ir 2018 metais. Statybos vertė – 5 mlrd. eurų. Generalinis rangovas Rusijos bendrovė “Atomstrojeksport”, projekto finansavimu užsiima “Inter RAO”.

Baltarusijos atominės elektrinės du blokus, kurių bendras galingumas 2,4 tūkst. megavatų, numatyta paleisti 2018 metais. Generaliniu rangovu pasirinkta Rusijos “Atomstrojeksport”.

Baltarusija tikisi gauti Rusijos kreditą atominei elektrinei statyti, kad jo pakaktų ne tik technologinių objektų statybai, bet ir socialinei buitinei sričiai, statybų ir inžinerinei infrastruktūrai.

Tikimasi, kad gegužę Rusija ir Baltarusija pasirašys generalinę sutartį dėl atominės elektrinės statybos Baltarusijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...