2011 Balandžio 21

Automobiliai

Aš matau tave, tu matai mane?

veidas.lt

veidrodeliai

Keleivinių automobilių vairuotojai dažnai susireguliuoja šoninius veidrodėlius, kad juose galėtų matyti savo automobilio kėbulo šonus. Toks veidrodėlių sureguliavimas sukuria „akląją zoną“, kurioje nesimato kitų transporto priemonių. Kiekvieną dieną vairuodami patenkame į kitų automobilių „akląsias zonas“, o jie – pasislepia mūsų „aklosiose zonose“, todėl, norint išvengti susidūrimo ar net rimtos avarijos, reikia tinkamai susireguliuoti automobilio veidrodėlius.

„Prieš pradėdami važiuoti visada pasitikrinkite ir, jei reikia, susireguliuokite visus veidrodėlius. Net jei planuojate trumpą išvyką, turite būti tikri, kad jūsų automobilio veidrodėliai yra tinkamai sureguliuoti. Tai ypač svarbu, jei sėdate vairuoti tokio automobilio, kuriuo prieš jus važiavo kitas vairuotojas“, – sako „Renault“ vairavimo mokyklos direktorius Zbigniew Weseli. Taip pat reikėtų nepamiršti pasikoreguoti veidrodėlių išvažiavus iš automobilių plovyklos ar juos nuvalius. Geras įprotis yra pasitikrinti veidrodėlių sureguliavimą prieš išvažiuojant iš stovėjimo aikštelės, nes galbūt kas nors galėjo juos netyčia užkliudyti – išvažiavus į kelią nebebus laiko korekcijoms. „Netinkamas veidrodėlių sureguliavimas padidina „akląją zoną“, o atlikus šį darbą tinkamai, galima sumažinti eismo įvykio riziką“, – prideda „Renault“ vairavimo mokyklos direktorius.

Svarbu laikytis tinkamos pasiruošimo vairavimui žingsnių sekos. Pirmiausia reikėtų susireguliuoti sėdynę ir tik tada pereiti prie veidrodėlių. Jei po to keičiate sėdynės ar galvos atlošo poziciją, reikėtų vėl atkreipti dėmesį į veidrodėlius.

Galinio vaizdo veidrodėlį susireguliuoti gana lengva: jis turėtų būti nustatytas kuo tiesiau ir jame turėtų matytis visas galinis langas. „Nepasukite jo taip, kad matytumėte, kas dedasi jūsų šonuose – tam yra skirti šoninio vaizdo veidrodėliai“, – sako „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai. Kai važiuojate vakare, nepamirškite nusistatyti galinio vaizdo veidrodėlio taip, kad būtų patogu važiuoti tamsiu paros metu, t. y. kiek įmanoma sumažinkite akinantį spindesį, kurį kelia už jūsų važiuojančio automobilio šviesos.

„Vairuotojai dažnai nepakankamai atlenkia šoninio vaizdo veidrodėlius. Galite taikyti tokią taisyklę: jei šoninio vaizdo veidrodėliuose matote savo automobilio šonus, veidrodėliai per daug palenkti į vidų“, – sako „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai. „Norėdami tinkamai sureguliuoti veidrodėlius, pakreipkite galvą, pasukite ją kiek galite į kairę, palinkite link lango ir vairuotojo pusės šoninio vaizdo veidrodėlius nustatykite taip, kad tik šioje pozicijoje galėtumėte matyti automobilio kėbulą. Dešinės pusės veidrodėlį reguliuoti reikėtų laikant galvą lygiagrečiai centrinės automobilio ašies.“

Venkite važiuoti kito automobilio „aklojoje zonoje“. Padidinkite greitį ir jį aplenkite arba priešingai – sulėtinkite automobilį. Jei važiuojate kraštinėje juostoje už kito automobilio, įsitikinkite, kad galite matyti jo galinio vaizdo veidrodėlį. Jei jo nesimato, prieš jus važiuojantis vairuotojas tikriausiai nemato jūsų transporto priemonės.

„Persirikiuodami pirmiausia pasižiūrėkite, kas matosi visuose jūsų automobilio veidrodėliuose, tada įspėkite kitus eismo dalyvius, kad darysite manevrą, ir vėl pasižiūrėkite į vaizdą veidrodėliuose. Jei situacija tinkama, persirikiuokite ir darsyk įvertinkite situaciją pažiūrėdami į veidrodėlius“, – sako „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai.

Važiuodami atbuline eiga niekada nepasikliaukite tik tuo vaizdu, kurį matote veidrodėliuose. Visada apsidairykite. Išvažiuodami atbuline eiga iš automobilių stovėjimo aikštelės pirmiausiai įsitikinkite, kad arti jūsų automobilio nieko nėra. Įsitikinkite, kad matote, kur yra vaikai. Jei aplink yra kitų automobilių, visą laiką juos stebėkite. Visada pažiūrėkite į veidrodėlius ir patys apsidairykite. Prieš pradėdami važiuoti pažiūrėkite per kairį ir per dešinį petį. Važiuodami atbuline eiga darsyk apsidairykite. Važiuokite lėtai.

Taisyklės, kurias verta prisiminti:

Pirma susireguliuokite sėdynę, o tik tada – veidrodėlius.

Visada patikrinkite veidrodėlių poziciją. Pareguliuokite, jei reikia.

Galinio vaizdo veidrodėlis turėtų būti kuo tiesesnės padėties, jame turėtų matytis visas galinis langas.

Jūsų automobilis šoninio vaizdo veidrodėliuose turėtų matytis tik tada, kai palenkiate galvą į šoną.

Judėdami automobilių stovėjimo aikštelėje įsitikinkite, kad arti jūsų automobilio nieko nėra. Atkreipkite ypatingą dėmesį į vaikus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...