2011 Vasario 14

Automobiliai

Avarijose vis dažniau apsieinama be policijos

veidas.lt

Skirtingų draudimo bendrovių atstovai pastebi, kad Lietuvos vairuotojai išmoko patys tinkamai užpildyti eismo įvykių deklaracijas ir atsitikus avarijai vis rečiau kviečia policiją. Atvejai, kai kreipiamasi į pareigūnus, sudaro tik 10–15 proc. visų eismo įvykių.
“PZU Lietuva” Žalų departamento Valdymo skyriaus vadovė Inga Piragytė sako, kad vairuotojai dažniau sutrinka patekę į nestandartines situacijas – pavyzdžiui, kai apgadinama ne transporto priemonė, o nekilnojamasis turtas. Tada deklaracijas pildyti būtina drauge su apgadinto pastato ar kito objekto savininku.
Draudimo kompanijos informuoja, kad eismo registravimo būdai įtakos išmokų dydžiui neturi – pagrindinis vertinimo kriterijus yra tinkamai užpildytos deklaracijos, nesvarbu, su policijos pagalba ar be jos tai padaryta. “Draudimo bendrovei nė vienas iš šių variantų nėra daugiau ar mažiau palankus”, – tvirtina “ERGO Lietuva” Žalų administravimo skyriaus vadovas Nerijus Giedraitis.
“Lietuvos draudimo” vyresnysis transporto žalų ekspertas Rytis Markevičius siūlo vairuotojams būti budriems ir laikytis įstatymų reikalavimų. Pavyzdžiui, policija būtina, kai yra sužeistų žmonių ar įvykio vietoje nėra apgadinto turto savininko. Taip pat rekomenduojama kviesti policiją, kai dvejojama dėl savo kaltės: “Tuomet bent jau bus tiksli eismo įvykio schema – juk deklaracijose nėra tikslių brėžinių, atstumų, tikslaus transporto priemonių išsidėstymo po įvykio.”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...