2014 Vasario 03

Apklausa: Lietuvos gyventojai prezidentei rašo vis prastesnius pažymius

veidas.lt


2011 m. birželio mėnesį maždaug pusė apklaustų Lietuvos gyventojų prezidentės Dalios Grybauskaitės veiklą vertino aštuonetu, o ketvirtadalis – devynetu pagal dešimtbalę sistemą.

Dabar respondentai prezidentei skiria jau kur kas menkesnius balus. Daugiausiai, bet ir tai tik 29,4 proc., jos darbą vertina septynetu, o 21,4 proc. – šešetu. Devynetą ir dešimtuką rašo tik 12,4 proc. apklaustųjų. Gerokai, net po keletą kartų, padaugėjo respondentų, prezidentei už jos veiklą skiriančių neigiamus įvertinimus.
Šie duomenys paaiškėjo po “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” ką tik atliktos sociologinės apklausos. Viena vertus, tai reiškia, kad prezidentė netarnauja savo reitingams (o taip kalbėjo nemažai politologų ir apžvalgininkų), ryžtasi priimti net ir nepopuliarius sprendimus, kita vertus, žmonių nuomone, ji padarė ir nemažai klaidų, yra nelanksti.
Tiesa, prezidentei D.Grybauskaitei Lietuvos gyventojai rašo vis dar gerokai didesnius pažymius nei premjerui Algirdui Butkevičiui. Jam daugiausiai apklaustųjų rašo šešetą ir penktą, o net 26,4 proc. mano, kad dabartinis mūsų ministras pirmininkas vertas tik vieneto, dvejeto, trejeto arba ketverto pagal dešimtbalę sistemą. Devynetu ir dešimtuku A.Butkevičiaus veiklą vertina tik 3,6 proc. respondentų.

D.Grybauskaitė prezidentė yra jau penktus metus. Kaip jūs vertinate jos veiklą prezidento poste pagal dešimtbalę sistemą? (proc.)

Septynetu    29,4
Šešetu    21,4
Aštuonetu    20,6
Devynetu    8,2
Penketu    6,4
Dešimtuku    4,2
Ketvertu    3
Dvejetu    2,4
Trejetu    2,2
Nežinau / nesakysiu    1,6
Vienetu    0,6

A.Butkevičius premjero postą užima jau daugiau nei metus. Kaip jūs vertinate jo darbą pagal dešimtbalę sistemą? (proc.)

Šešetu    18,4
Penketu    17,2
Septynetu    15,2
Aštuonetu    13,8
Ketvertu    10,6
Dvejetu    10,2
Nežinau / nesakysiu    5,4
Trejetu    5
Devynetu    3,2
Vienetu    0,6
Dešimtuku    0,4

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2014 m. sausio 27–29 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Rimantas Rimantas rašo:

    Šiandien Prezidentė Grybauskaitė paskelbė kandidatuosianti į prezidento postą antrai kadencijai, tai LNK ir Elertė žinių laidose buvo sukviesti komentatoriai tik tie, kurie turėjo ką blogo pasakyti, jau nekalbant apie Valatką, kuris pratrūko paprasčiausiai nekultūringomis patyčiomis. Buvo kalbinti ir žmonės gatvėje,tai jau iš veido buvo matyti, kad jiems Grybauskaitė bloga prezidentė, nes “nieko nepadarė” ir “nieko nedavė”. Gal turėjo jiems namie indus suplauti?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...