2010 Rugsėjo 21

Užsienio politika

Anot palestiniečių, 10 dienų lems derybas su žydais

veidas.lt

Artimiausios 10 dienų bus lemiamos deryboms dėl taikos Artimuosiuose Rytuose, pareiškė palestiniečių atstovas antradienį, kai derybininkai ieško būdų, kaip rasti išeitį žydų nausėdijų plėtros klausimu.

“Artimiausios dešimt dienų bus lemiamos, jos apspręs tiesioginių derybų su Izraeliu likimą”, – sakė palestiniečių prezidento Mahmoudo Abbaso (Mahmudo Abaso) atstovas spaudai Nabilas Abu Rudeina.

“Dedamos didžiulės tarptautinės pastangos, siekiant įveikti kliūtis tiesioginių derybų kelyje, – sakė jis. – Ypač kliūtį, susijusią su gyvenvietėmis”.

Palestiniečiai pakartotinai reikalauja, kad Izraelis pratęstų dešimčiai mėnesių skelbtą statybų nausėdijose Vakarų Krante moratoriumą, kurio terminas baigiasi šį savaitgalį. Tik tada derybos galės tęstis.

Tačiau N.A.Rudeina pabrėžė, kad nėra jokio proveržio šiuo kebliu klausimu, temdančiu taikos derybas, atnaujintas šį mėnesį po beveik dvejų metų pertraukos, JAV tarpininkaujant.

M.Abbasas ir Izraelio aukšti pareigūnai, tarp kurių yra ir gynybos ministras Ehudas Barakas, yra atvykę į Jungtines Valstijas dalyvauti derybose dėl taikos proceso.

Lig šiol Izraelis atsisakinėjo pratęsti moratoriumą nausėdijų plėtrai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...