2010 Spalio 27

Politika

Alytaus situacija neturi kartotis

veidas.lt

Reikia įvesti “sveiko proto kriterijų”, kad nepasikartotų situacija, kai atleidus korupcija įtariamą Alytaus merą Česlovą Daugėlą, jam skirta tūkstančiai litų kompensacijos, sako Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

“Juridiškai galbūt viskas ir teisingai (…), bet tikrai gaunasi pasityčiojimas pačių iš savęs. Žmogus įtariamas padaręs nusikaltimą, savivaldybės taryba balsuoja už tai, kad jį atleistų, ir tuo pačiu jam išmokamos didžiausios išeitinės”, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

“Reikia peržiūrėti įstatymus ir įvesti kažkokį sveiko proto kriterijų, kad vėl neatsidurtume tokioje situacijoje”, – interviu “Žinių radijui” teigė ji.

Alytaus miesto savivaldybės taryba praėjusį ketvirtadienį iš pareigų atleido korupciją įtariamą miesto merą Č.Daugėlą. Jam priklauso 10 tūkst. litų išeitinė kompensacija, iš kurių dalis – už neišnaudotas 12 dienų atostogas.

Interpeliaciją merui inicijavo buvę mero politiniai bendražygiai socialdemokratai, ją pasirašė daugiau nei trečdalis miesto politikų.

Opozicija merui priekaištavo dėl savivaldybės vadovo vardo diskreditavimo, painiojamų viešų ir privačių interesų, savo statybos įmonių veiklos protegavimo, nepagrįsto naudojimosi kanceliarijos reikmėms skirtomis išmokomis bei neatstovaujamų gyventojų interesų.

Alytaus meras suimtas dėl galimų nusikaltimų, susijusių su Alytaus miesto stadiono Birutės gatvėje, futbolo aikštės su lengvosios atletikos sektoriais rekonstrukcijos statybos darbų projektavimu, viešaisiais pirkimais ir šių darbų atlikimu.

Be Č.Daugėlos, prieš porą savaičių sulaikyti Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Giedrius Čereškevičius, savivaldybės Statybų skyriaus vedėjas Sigitas Stumbras, Statybų skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Sadauskienė ir bendrovės “Kortas” direktoriaus pavaduotojas Eimutis Biekša. Šie keturi įtariamieji buvo apklausti ir paleisti į laisvę.

Įtarimai pareikšti ir konservatorei savivaldybės vicemerei Rimai Rakauskienei bei savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Jonui Palioniui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...