- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Alytaus situacija neturi kartotis

Autorius: veidas.lt | 2010 10 27 @ 11:43 | Lietuva | No Comments

Reikia įvesti “sveiko proto kriterijų”, kad nepasikartotų situacija, kai atleidus korupcija įtariamą Alytaus merą Česlovą Daugėlą, jam skirta tūkstančiai litų kompensacijos, sako Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

“Juridiškai galbūt viskas ir teisingai (…), bet tikrai gaunasi pasityčiojimas pačių iš savęs. Žmogus įtariamas padaręs nusikaltimą, savivaldybės taryba balsuoja už tai, kad jį atleistų, ir tuo pačiu jam išmokamos didžiausios išeitinės”, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

“Reikia peržiūrėti įstatymus ir įvesti kažkokį sveiko proto kriterijų, kad vėl neatsidurtume tokioje situacijoje”, – interviu “Žinių radijui” teigė ji.

Alytaus miesto savivaldybės taryba praėjusį ketvirtadienį iš pareigų atleido korupciją įtariamą miesto merą Č.Daugėlą. Jam priklauso 10 tūkst. litų išeitinė kompensacija, iš kurių dalis – už neišnaudotas 12 dienų atostogas.

Interpeliaciją merui inicijavo buvę mero politiniai bendražygiai socialdemokratai, ją pasirašė daugiau nei trečdalis miesto politikų.

Opozicija merui priekaištavo dėl savivaldybės vadovo vardo diskreditavimo, painiojamų viešų ir privačių interesų, savo statybos įmonių veiklos protegavimo, nepagrįsto naudojimosi kanceliarijos reikmėms skirtomis išmokomis bei neatstovaujamų gyventojų interesų.

Alytaus meras suimtas dėl galimų nusikaltimų, susijusių su Alytaus miesto stadiono Birutės gatvėje, futbolo aikštės su lengvosios atletikos sektoriais rekonstrukcijos statybos darbų projektavimu, viešaisiais pirkimais ir šių darbų atlikimu.

Be Č.Daugėlos, prieš porą savaičių sulaikyti Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Giedrius Čereškevičius, savivaldybės Statybų skyriaus vedėjas Sigitas Stumbras, Statybų skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Sadauskienė ir bendrovės “Kortas” direktoriaus pavaduotojas Eimutis Biekša. Šie keturi įtariamieji buvo apklausti ir paleisti į laisvę.

Įtarimai pareikšti ir konservatorei savivaldybės vicemerei Rimai Rakauskienei bei savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Jonui Palioniui.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/alytaus-situacija-neturi-kartotis

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.