2010 Liepos 05

Pinigai

Algas didina darbo našumas

veidas.lt

Šiemet vidutinis mėnesio atlyginimas iki mokesčių kris apie 2 proc. Taip prognozuojančio “DnB NORD” banko vyriausioji ekonomistė Jekaterina Rojaka neguodžia: ir toliau būsime mažiausiai ES uždirbančiųjų trejetuke, jei neišspręsime esminių klausimų.

“Greito ekonomikos augimo metais algų kilimas buvo gana įspūdingas. Tačiau būtų sunku tikėtis didelio atlyginimo, kai darbo našumas Lietuvoje vienas mažiausių ES. Jam kelti reikia rimtų investicijų, nes kartu su jomis ateina vadinamasis “know how”, prekių ženklai, o tai kuria darbo užmokesčiui didėti palankią aplinką. Deja, net augimo laikotarpiu Lietuva investicijų pritraukė labai mažai”, – aiškina analitikė.

Ši Vyriausybė suprato jų svarbą ir jau matyti pirmi rezultatai. Tačiau, kaip pastebi J.Rojaka, reikia pripažinti ir tai, kad investuotojus traukia nedideli atlyginimai. Tad šiuo metu būtų palanku pasinaudoti krize ir parengti startinę poziciją, kuri leistų po kelerių metų gerokai padidinti ir darbo našumą, ir atlyginimus.

Priminsime, kad didžiausiu vidutiniu darbo užmokesčiu pernai išsiskyrė norvegai (4426 eurų iki mokesčių), o mažiausiu – bulgarai (310 eurų).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...