2011 Balandžio 26

Atominė energetika

A.Zuokas: baltarusius turėtume kviesti į Visagino AE statybas

veidas.lt

FB-SM174830

Vilniaus meras Artūras Zuokas siūlo į Visagino atominės elektrinės (AE) statybas įtraukti ir baltarusius.

“Mūsų manymu, šiandien turime padaryti viską, kad pasikviestume baltarusius, kaip partnerius, ir bendrai statytume atomine elektrinę Visagine. Jei bus statoma atominė elektrinė šalia Vilniaus, tai pirmiausia bus šitos Vyriausybės ir prezidentės atsakomybė.Tik jų sprendimai galėtų keisti esamą padėtį”, – interviu savaitraščiui “Veidas” sakė A.Zuokas.

Anot jo, atominė elektrinė šalia Vilniaus miestą, kaip sostinę, paverstų amžinu provinciniu regioniniu centru.

“Tai reiškia, kad Vilnius nebebus tuo paskutiniu barjeru, už kurio dar užkliūva žmonės, galvodami, ar geriau išvažiuoti į Londoną, Berlyną, Dubliną, ar likti Vilniuje. Vilniuje nebus galima galvoti apie ilgalaikes ir tvarias investicijas. Galime užmiršti planus turėti 2,4 mln. turistų per metus. Padarysime viską, kad elektrinė nebūtų statoma”, – teigė sostinės meras.

Šiuo metu Vilniaus skola siekia beveik 900 mln. litų. A.Zuoko teigimu, bus stengiamasi didinti pajamas į miesto biudžetą.

“Norėdami įtvirtinti Vilnių kaip regiono centrą, mes turime, norime to ar ne, investuoti. Jei šiandien to nepadarysime, paskui bus per vėlu. Aš manau, kad šiandien turime galvoti apie pajamų didinimą, o ne apie skolos mažinimą”, – teigė A.Zuokas.

Anot jo, miestams neteisingai paskirstomi pinigai.

Finansų ministerijos duomenimis, Vilniaus mieste lieka 40 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM), Kaune – 94 proc. GPM. Apskaičiuota, kad savivaldybė nuo 2007 m. pradžios negavo 264 mln. litų, kurie priklausytų Vilniaus miestui.

“Visomis įmanomomis teisinėmis priemonėmis sieksime, kad Finansų ministerija, kuri dabar pripažįsta klaidą dėl GPM paskirstymo tarp skirtingų savivaldybių, ištaisytų ją planuodama kitų metų biudžetą. Antra, mūsų skaičiavimais, 30-40 tūkst. gyventojų dirba ir gyvena sostinėje, tačiau nėra čia deklaravę gyvenamosios vietos. Jeigu pasieksime, kad gyventojai deklaruotų gyvenamąją vietą Vilniuje, kitais metais galėtume gauti papildomai iki 50 mln. litų pajamų į savivaldybės biudžetą.Trečias dalykas – verslo skatinimas ir vieša bei privati partnerystė, kuri nereikalautų lėšų iš biudžeto”, – teigė A.Zuokas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Povilas Povilas rašo:

    Pilnai pritariu minčiai, kad AE reikia sratyti kartu su Baltarusija Visagine. Baltarusiai galėtų pastatyti 2 blokų elktinę gal savo teritorijos pusėje, o Lietuvai užtektų ir vieno. Trims blokams šaldyti ežero vandens užteks, nes joms reikia nažiaau, negu černobylinėms elektrinėms.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...