2011 Kovo 23

Turizmas

Lietuvos verslininkai laukia baltarusių

veidas.lt

Vilniaus, Druskininkų ir kitų netoli Baltarusijos sienos esančių Lietuvos miestų prekybininkai ir pramogų paslaugų teikėjai nekantriai laukia, kol įsigalios supaprastinta pasienio judėjimo tvarka su Baltarusija. Lietuvos verslininkai prognozuoja, kad palengvėjus galimybėms kirsti sieną baltarusių klientų srautai išaugs kelis kartus.

Tikimasi, kad susitarimas tarp Lietuvos ir Baltarusijos dėl lengvesnės kelionių pasienyje tvarkos galėtų įsigalioti rudenį arba metų pabaigoje.

“Labai tikimės ir laukiame. Kai supaprastinta tvarka įsigalios, tikrai sulauksime dvigubai daugiau svečių iš Baltarusijos, nes šiuo metu baltarusiams didelė problema gauti vizas – ir ilgai užtrunka, ir brangu. O baltarusiai mėgsta Druskininkus”, – įsitikinusi Druskininkų vandens parko rinkodaros vadybininkė Regvita Vaškevičienė. 2009 metais tarp visų Druskininkų vandens parko lankytojų, Baltarusijos piliečiai sudarė 5 proc. Daugiausiai svečių iš kaimyninės šalies Druskininkų verslininkai sulaukia per įvairias šventes.

Į pasienio zoną pateks ir sostinė, tad Vilniaus turizmo informacijos centro direktorė Jolanta Beniulienė taip pat prognozuoja didesnį turistų srautą iš Baltarusijos. “Baltarusijos piliečiai ne taip lengvai pasiekia kitas Europos Sąjungos šalis, todėl Lietuva jiems tarsi langas į Europą. Baltarusiai atvažiuoja į Vilnių apsipirkti, laisvalaikį praleisti, kultūrinius renginius aplankyti. Jie aktyviai naudosis ir mūsų sveikatos palaikymo paslaugomis. Jau dabar Vilniuje matyti nemažai automobilių baltarusiškais numeriais”, – tvirtina J.Beniulienė.

Kaip informavo Užsienio reikalų ministerija, Baltarusija susitarimą dėl pasienio gyventojų judėjimo supaprastinimo tvarkos ratifikavo gruodį, o derybos tarp abiejų šalių užtruko maždaug trejus metus. Lietuva šį susitarimą turėtų ratifikuoti Seimo pavasario sesijoje.

Įsigaliojus susitarimui Lietuvos ir Baltarusijos pasienio gyventojai, įsikūrę ne daugiau kaip 50 km atstumu nuo sienos, į kitą šalį galės keliauti be vizų, tačiau turės įsigyti ilgalaikius leidimus. Supaprastintas leidimas, kuris kainuos 20 eurų, galios nuo metų iki penkerių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. aš rašo:

    Baltarusiai patys privež degalų, Tereikia susipažinti…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...