2010 Balandžio 23

Kultūros ministras

A. Valinskas vilčių nepraranda

veidas.lt

Valdančiajai koalicijai priklausančios Tautos prisikėlimo partijos (TPP) pirmininkas Arūnas Valinskas teigia, kad partija neieškos naujo kandidato į kultūros ministrus, kol jo paties kandidatūra nebus oficialiai atmesta.

Kultūros veikėjai siūlo Arūnui Valinskui patikėti kultūros ministro postą ambasadorei Inai Marčiulionytei. “Mes žinome, kad pagal nusistovėjusią tvarką ministrais tampa atitinkamos partijos nariai, bet, mūsų manymu, jūsų partijos autoritetas tikrai išaugtų, jei jos dėka būtų paskirtas kompetentingas kultūros ministras. Būtų prasminga savo partijos vardu pakviesti į šį postą kad ir nepartinį žmogų, tačiau išmanantį specialistą”, – rašoma išplatintame pranešime.

“Mums atrodo, kad rimta kandidatė galėtų būti ambasadorė Ina Marčiulionytė. Ji sėkmingai dirbo kultūros viceministre 1999-2003 metais, vėliau ambasadore prie UNESCO, užsitarnavo ten gerą vardą ir tarptautinį pripažinimą. I.Marčiulionytė puikiai pažįsta mūsų kultūros sektorių, yra gerbiama Lietuvoje ir užsienyje, laisvai kalba užsienio kalbomis”, – teigia kultūros veikėjai.

A.Valinskas penktadienį BNS teigė, kad ketvirtadienį su premjeru Andriumi Kubiliumi, Seimo pirmininke Irena Degutiene ir susisiekimo ministru Eligijumi Masiuliu sutarė, jog pirmadienį Vyriausybės vadovas turi oficialiai pateikti A.Valinsko kandidatūrą į kultūros ministro postą.

“Aš galiu pasakyti tiesiai šviesiai ir galite net cituoti: mums reikalinga ne įžeistos bobos pozicija, ne įžeistos bobos nuomonė, o oficiali valstybės vadovės pozicija argumentuota”, – penktadienį pareiškė TPP pirmininkas.

Jis sakė kol kas negirdėjęs oficialios prezidentės Dalios Grybauskaitės pozicijos, kad A.Valinskas netinkamas vadovauti Kultūros ministerijai.

Prezidentė penktadienį žurnalistams pareiškė, kad TPP vadovas A.Valinskas nėra tinkamas kandidatas į kultūros ministrus, nes, jos įsitikinimu, ministras turi turėti ne tik partijos ir frakcijos, bet ir visuomenės pasitikėjimą bei tinkamą kvalifikaciją. Ji taip pat sakė, kad norėtų rinktis iš kelių kandidatų.

“Išsakiau asmeninę nuomonę – aš nepritarsiu šitai kandidatūrai. Norėčiau, kad būtų ne tik kvalifikacija, bet ir žmonių pasitikėjimas, ir visuomeninis pripažinimas”, – žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

“Jeigu ji pasako, kad jai netinka mūsų pateikti kandidatai, kad neturi visuomenės pasitikėjimo, išeina, kad artimiausiu metu prezidentė turėtų teikti interpeliaciją Andriui Kubiliui”, – svarstė A.Valinskas, priminęs, kad A.Kubilius visuomenėje turi nedidelį pasitikėjimą.

Paklaustas, ar prezidentei atsisakant skirti jį kultūros ministru, TPP gali palikti valdančiąją koaliciją, A.Valinskas sakė pirma norįs sulaukti oficialių argumentų, “o ne tų pasisakymų viešoje erdvėje”.

“Kol kas partija neturi kitos nuomonės ir kito kandidato”, – pabrėžė jis. Kita vertus, TPP lyderis teigė jau seniai peržengęs “per asmeniškumus”.

“Toje vietoje yra klausimas ne apie mus, ką mes darome, o kaip elgiasi prezidentė. Jeigu ji deklaruoja, kad geresnės koalicijos nėra, ir neargumentuotai neva pateikia nepasitikėjimą vienu iš partijos vadovų, klausimas, kas tą koaliciją bando sugriauti – mes iš vidaus ar prezidentė iš išorės?” – retoriškai klausė “prisikėlėlių” vadovas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...