2010 Gegužės 17

Postas

Kultūros ministro klausimas spręsis šią savaitę

veidas.lt

Pastarąsias tris savaites trukusios paliaubos dėl kultūros ministro pareigų buvo laikinos. Tautos prisikėlimo partijos (TPP) lyderis Arūnas Valinskas praėjusį penktadienį “Veidą” patikino, kad kultūros ministro klausimas bus išspręstas šią savaitę.

Nesėkmingai mėginęs siūlyti į ministro postą save, o vėliau – operos solistą Deividą Staponkų, A.Valinskas atrodė negalįs rasti kito kandidato vietoje iš TPP pasitraukusio Remigijaus Vilkaičio. Partijos norą keisti ministrą užgožė A.Valinsko nepagarbaus kalbėjimo apie prezidentę Dalią Grybauskaitę tema. Kol politikai ir visuomenė gvildeno, ar Seimo narys nusižengė etikai, Kultūros ministerijos darbuotojai veltui rytais spaudoje ieškojo naujienų apie galimus vadovybės pokyčius. R.Vilkaitis, tvirtinęs, kad jam reikia savaitės neatidėliotiniems darbams užbaigti, ministro pareigas eina jau tris savaites, o ir toliau neskuba atsistatydinti.
Premjero patarėjas Virginijus Valentinavičius “Veidui” sakė: “Ministras pirmininkas atsakingai žiūri į kultūros politiką, todėl tikisi, kad partija ieško labai gero kandidato”. O A.Valinskas, nenorėdamas, kad nauja kandidatūra būtų iš anksto aptarinėjama žiniasklaidos, tvirtino, jog pirmiausia ją pateiks premjerui ir koalicijos partneriams, o tik tada sužinos visuomenė.

Meno kūrėjų asociacijos prezidento Kornelijaus Platelio, pasirašiusio kultūros atstovų siūlymą ministre skirti buvusią kultūros viceministrę ir Lietuvos ambasadorę prie UNESCO Iną Marčiulionytę, nuomone, geriausia kandidatūra, kurią galėjo pateikti TPP, buvo R.Vilkaitis. “I.Marčiulionytę pasiūlėme tik dėl to, kad supratome, jog ministrą norima atstatydinti”, – sakė K.Platelis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...