2010 Balandžio 23

Kultūros ministras

Prezidentei A. Valinsko kandidatūra netinka

veidas.lt

Ketvirtadienį premjeras Andrius Kubilius susitiko su prezidente Dalia Grybauskaite ir informavo ją, kad Tautos Prisikėlimo Partija (TPP) kandidatu į kultūros ministrus siūlo savo pirmininką Arūną Valinską. Prezidentė išsakė neigiamą nuomonę apie kandidatą ir premjeras apie tai vakar informavo A. Valinską.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį pareiškė, kad Tautos prisikėlimo partijos (TPP) vadovas Arūnas Valinskas nėra tinkamas kandidatas į kultūros ministrus, nes, jos įsitikinimu, ministras turi turėti ne tik partijos ir frakcijos, bet ir visuomenės pasitikėjimą bei tinkamą kvalifikaciją.

Prezidentė taip pat sakė, kad norėtų rinktis iš kelių kandidatų.

D.Grybauskaitė patvirtino išsakiusi premjerui Andriui Kubiliui neigiamą požiūrį į galimą A.Valinsko skyrimą kultūros ministru. “Išsakiau asmeninę nuomonę – aš nepritarsiu šitai kandidatūrai. Norėčiau, kad būtų ne tik kvalifikacija, bet ir žmonių pasitikėjimas, ir visuomeninis pripažinimas”, – žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Premjero nuomonė apie A. Valinsko tinkamumą būti ministru nesikeičia, kartu jis tikisi, kad TPP elgsis išmintingai ir atsakingai įvertins prezidentės nuomonę. Iniciatyvos teisė siūlyti kandidatą į kultūros ministrus pagal koalicijos sutartį priklauso TPP, todėl koalicija ir premjeras gerbs TPP pasirinkimą.

Savo ruožtu koalicija ir  Andrius Kubilius tikisi, kad TPP brangina savo įsipareigojimus valstybės valdymo stabilumui ir efektyvumui.

TPP pirmininkas Arūnas Valinskas anksčiau teigė, kad negali būti net kalbos dėl galimo kultūros ministro Remigijaus Vilkaičio likimo poste. “Yra priimtas partijos sprendimas atšaukti ministrą, toliau yra klausimas – ne “ar”, o “kaip” ir “kada”, – pabrėžė A.Valinskas.

Visgi aiškių priežasčių, kodėl norima pašalinti R. Vilkaitį iš posto, TPP pirmininkas nepateikė. Antradienį R. Vilkaitis išstojo iš Tautos Prisikėlimo Partijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Imho Imho rašo:

    Na štai, protinga moteris.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...