2010 Liepos 09

Atominė energija

A. Kubilius tikisi Baltarusiją įtikinti atsisakyti elektrinės

veidas.lt

Aktyviau bendradarbiaujant su Baltarusija branduolinės energetikos srityje Lietuvai gali pavykti įtikinti kaimyninę valstybę atsisakyti planų statyti naują jėgainę netoli Lietuvos sienos, sako premjeras Andrius Kubilius.

Vyriausybės vadovas apie galimą bendradarbiavimą su Baltarusija užsiminė komentuodamas planus dėl naujos atominės elektrinės Lietuvoje, kurią statant Lietuva žada bendradarbiauti su Latvija, Estija ir Lenkija.

“Apie kai kuriuos bendradarbiavimus kalbamės ir su kaimynais baltarusiais. Manau, siekdami daugiau bendradarbiavimo galbūt galėtume juos ir įtikinti, kad statyti jiems atominę elektrinę Lietuvos pasienyje yra nelabai išmintinga”, – Lietuvos radijui penktadienį sakė A.Kubilius.

Baltarusijos valdžia jau anksčiau siūlė bendradarbiauti su Lietuva statant suskystintų dujų terminalą Lietuvos pajūryje.

Ministras pirmininkas teigė tikįs, kad iki metų pabaigos pavyks rasti strateginį investuotoją į naują jėgainę Lietuvoje.

Baltarusija naują atominę elektrinę sako ketinanti statyti apie 50 kilometrų nuo Vilniaus esančioje Astravo aikštelėje, Gardino srityje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...