- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

A. Kubilius tikisi Baltarusiją įtikinti atsisakyti elektrinės

Autorius: veidas.lt | 2010 07 09 @ 13:42 | Lietuva | No Comments

Aktyviau bendradarbiaujant su Baltarusija branduolinės energetikos srityje Lietuvai gali pavykti įtikinti kaimyninę valstybę atsisakyti planų statyti naują jėgainę netoli Lietuvos sienos, sako premjeras Andrius Kubilius.

Vyriausybės vadovas apie galimą bendradarbiavimą su Baltarusija užsiminė komentuodamas planus dėl naujos atominės elektrinės Lietuvoje, kurią statant Lietuva žada bendradarbiauti su Latvija, Estija ir Lenkija.

“Apie kai kuriuos bendradarbiavimus kalbamės ir su kaimynais baltarusiais. Manau, siekdami daugiau bendradarbiavimo galbūt galėtume juos ir įtikinti, kad statyti jiems atominę elektrinę Lietuvos pasienyje yra nelabai išmintinga”, – Lietuvos radijui penktadienį sakė A.Kubilius.

Baltarusijos valdžia jau anksčiau siūlė bendradarbiauti su Lietuva statant suskystintų dujų terminalą Lietuvos pajūryje.

Ministras pirmininkas teigė tikįs, kad iki metų pabaigos pavyks rasti strateginį investuotoją į naują jėgainę Lietuvoje.

Baltarusija naują atominę elektrinę sako ketinanti statyti apie 50 kilometrų nuo Vilniaus esančioje Astravo aikštelėje, Gardino srityje.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/a-kubilius-tikisi-baltarusija-itikinti-atsisakyti-elektrines

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.