2011 Liepos 29

A. Kubilius ragina siekti dialogo su kitataučiais

veidas.lt

AFP

Premjeras A. Kubilius nepriimtinais ir XXI amžiaus Lietuvai nederamais laiko šūkius, kuriuos skelbia trečiadienį Dieveniškėse surengtos jaunimo stovyklos nariai. Tarp jų – ir grasinimas „ūkišku muilu išplauti burną“ kalbantiems slavų ir germanų kalbomis.

„Kaip tik tuo metu, kai Vyriausybė ėmėsi žingsnių išplėsti dialogą su Lietuvos lenkų bendruomene, pasiūlė paketą priemonių Vilniaus krašto socialinei ir ekonominei raidai skatinti, kažkas imasi veiksmų, kurie griauna tarpusavio pasitikėjimą ir skatina tautinę neapykantą“, – apgailestavo Vyriausybės vadovas.

Dar didesnę Premjero nuostabą sukėlė nuotraukose užfiksuotas uniformą vilkinčių Lietuvos pareigūnų dalyvavimas šiame renginyje. Nuotraukose matyti, kaip dalis pareigūnų „garbės rikiuotėje“ atiduoda pagarbą Lietuvos ir nacionalistų vėliavoms.

„Kreipiuosi į struktūrų, kurioms atstovauja minėti pareigūnai, vadovus, kad šie paaiškintų visuomenei savo pareigūnų dalyvavimo aplinkybes“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Premjero A. Kubiliaus nuomone, atlaidžiai žiūrėti į tokius reiškinius neturime teisės, ypač po tragiškų įvykių Norvegijoje, kai kraštutinių pažiūrų Norvegijos pilietis A. B. Breivikas išžudė kelias dešimtis niekuo dėtų žmonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...