2011 Lapkričio 09

88 proc. Lietuvos žmonių su negalia rinkimuose norėtų balsuoti internetu

veidas.lt

Lietuvos neįgaliųjų buvo paprašyta atsakyti į klausimą, ar jie pritartų galimybei Seimo, Savivaldybės tarybų ir Prezidento rinkimuose balsuoti internetu. 88 proc. atsakė teigiamai, 8,2 proc. – neigiamai, o dar 3,8 proc. respondentų negalėjo atsakyti į šį klausimą.

Negalią turinčių žmonių taip pat buvo klausiama, ar jie dalyvautų rinkimuose, jeigu jiems būtų sudarytos sąlygos balsuoti internetu. Į šį klausimą teigiamai taip pat atsakė 88 proc. apklaustųjų, 5,8 proc. respondentų nurodė, kad nedalyvautų, 6,3 proc. negalėjo atsakyti į klausimą.

„Apklausos rezultatai yra akivaizdūs – žmonės su negalia nori, kad Lietuvoje būtų įteisintas internetinis balsavimas. Įteisinus internetinį balsavimą, ne tik žmonės su negalia, bet ir dešimtys tūkstančių kitų grupių – išvykusiųjų dirbti ir mokytis į užsienį, pensininkų, pagyvenusių žmonių – atstovų galėtų aktyviau dalyvauti rinkimuose, dėl to pagerėtų demokratijos kokybė“, − įsitikinusi LŽNS prezidentė Rasa Kavaliauskaitė.

Apklausos dalyvių taip pat buvo paprašyta nurodyti, dėl kokių priežasčių jie norėtų balsuoti internetu, o ne rinkimų apylinkėse. 47,1 proc. nurodė, kad internetinis balsavimas būtų patogesnis, nei tradicinis. 30,8 proc. atsakė, kad jiems būtų pagaliau sudarytos sąlygos atlikti savo pilietinę pareigą neišeinant iš namų. 12 proc. respondentų yra įsitikinę, kad internetinis balsavimas yra saugesnis, nei tradicinis. 10,1 proc. apklaustųjų negalėjo atsakyti į šį klausimą.

Nors iki šiol atsiranda abejojančių internetinio balsavimo patikimumu, Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos direktorius Valdas Kišonas pabrėžia, jog Lietuva turi visas galimybes ir resursus, reikalingus sukurti saugiai internetinio balsavimo sistemai.

„Kasdien e. sprendimų dėka Lietuvoje atliekami milijoniniai mokėjimai bei sudaromos svarbios sutartys. Verslas neabejoja e.sprendimų saugumu, tad manau, kad organizuojant rinkimus e.balsavimo sistema galėtų būti tokia pat saugi“, – įsitikinęs. V. Kišonas.
Internetinė apklausa buvo atlikta 2011 m. spalio 26–31 d., apklausiant 208 Lietuvos gyventojus (nuo 18 metų), turinčių negalią.
Internetinio balsavimo įteisinimo Lietuvoje idėją remia ne tik žmonės su negalia. Šių metų balandį tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atliktos gyventojų apklausos duomenimis, trys ketvirtadaliai (75 proc.) Lietuvos gyventojų pritaria, kad Lietuvoje turėtų būti sudaryta galimybė rinkimuose balsuoti internetu. Daugiau nei pusė (56 proc.) apklaustų gyventojų mano, jog galimybė rinkimuose balsuoti internetu paskatintų didesnį rinkėjų aktyvumą.
Įvedus elektroninį balsavimą, būtų palikta ir įprasta balsavimo sistema, todėl tai nesumažintų galimybės balsuoti piliečiams, neturintiems prieigos prie interneto ar nemokantiems naudotis informacinėmis technologijomis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...