2014 Lapkričio mėnesio archyvas

veidas.lt

Po keturių dešimtmečių į Kauno repertuarus sugrįžta Maxo Frischo „Biografija: vaidinimas“, o Remigijus Vilkaitis vėl vaidina Jeano Anouilho „Medėjoje“. Amžinieji Barbora ir Žygimantas dainuos – beje, gana brangiai.

veidas.lt

Henry Kissingeris yra visų laikų bene garsiausias ir daugiausiai kontroversiškų vertinimų sulaukiantis JAV valstybės sekretorius. Perkopęs devintąją dešimtį, jis vis dar konsultuoja JAV prezidentus, jų patarėjus ir valstybės sekretorius.

veidas.lt

Lapkričio pabaigos laidoje komentuosime istorinę popiežiaus Pranciškaus kalbą Europos Parlamente – interviu su filosofu ir diplomatu Vytautu Ališausku. Taip pat aptarsime pasirengimą savivaldos rinkimams, kurie vyks po trijų mėnesių – pokalbis su VRK pirmininku Zenonu Vaigausku ir Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Algiu Marcinkevičiumi. Daugiau laidų, komentarų ir straipsnių – www.iskauskas.lt, „Penki TV“ kanalu „YouTube“ [...]

veidas.lt

Nedaug turistiniame pasaulio žemėlapyje belikę vietų, į kurias keliautojai neužsuka pavieniui ar būriais. Vienos šalys atgraso kariniais neramumais, kitos – ligomis, o trečios tiesiog sunkiai pasiekiamos. Tačiau šiandien galima tik trinti rankas, kad dar išliko tokių laukinių vietų, kaip Mongolija.

veidas.lt

Žmonės, dirbantys protiškai sudėtingus darbus, susijusius su duomenų apdorojimu ar intensyviais santykiais su žmonėmis (derybos, mokymas, vadovavimas), turi daugiau galimybių išlaikyti gerą atmintį senatvėje. Herioto-Watto universiteto (Škotija) mokslininkams ištyrus per tūkstantį 70-mečių paaiškėjo, kad dirbusieji sudėtingus darbus per atminties ir mąstymo testus pasirodo geriau nei dirbusieji paprastesnius. Vienas galimų paaiškinimų – labiau stimuliuojantys darbai sukuria „kognityvinį rezervą“, padedantį smegenims geriau atsispirti neigiamam senėjimo poveikiui.

Arūnas Brazauskas

veidas.lt

Lietuva dabar yra ties slenksčiu, kurį prieš kelis dešimtmečius peržengė išsivysčiusios pasaulio šalys. Jos atsivėrė imigrantams, nes to reikėjo ekonomikos plėtrai.

Benas Ulevičius

veidas.lt

VDU Katalikų teologijos fakulteto dekanas Benas Ulevičius mano, kad tik atsigręžę į santykį su Dievu ir kitu žmogumi gebame priartėti prie dialogo su pačiu savimi: „Po tokių svarstymų tampa baugoka, nes suvokiame, kur šiandien atsidūrė mūsų visuomenė.“

veidas.lt

Absoliuti dauguma mūsų valstybės gyventojų teigiamai vertina tai, kad jų tautiečiai išvyksta iš Lietuvos, o pusė mano, kad atgal sugrįžta tik nenusisekėliai. Protų nutekėjimas – pasaulinis reiškinys, ir dalis Lietuvos turtingų šeimų prie to prisideda finansiškai.

veidas.lt

  EKSPRESAS AIDS DIENA: apie 35 mln. žmonių pasaulyje – ŽIV nešiotojai       6   VIRŠELIO TEMA EMIGRACIJA: kas išvyko – kietas, kas parvyko – nevykėlis          8   LIETUVA REITINGAI: prekybos centrai ir tinklai 18   VERSLAS PORTRETAS: A.Gedvila: inžinierius tampa vadovu   32   VISUOMENĖ ŽINIASKLAIDA: žlunganti sritis          28 TIKĖJIMAS: pernai Lietuvoje į kunigų seminarijas įstojo [...]

veidas.lt

Informacinės technologijos (IT) medicinos srityje suteikė naujų galimybių. Diagnostikos tikslumas didėja, medicininių duomenų bazių integracija leis suteikti greitesnę pagalbą, o naudojantis vadinamąja telemedicina net atokiausiame Lietuvos kampelyje bus galima gauti geriausių specialistų konsultacijas.

veidas.lt

Aukštųjų technologijų srityje Lietuva turi kuo didžiuotis. Neginčijama mūsų mokslo vizitinė kortelė – lazeriai. Kaip mums tai pavyko ir ar galime tai pakartoti kitose aukštųjų technologijų šakose?

veidas.lt

Praėjusią savaitę popiežius Pranciškus, lankydamasis Strasbūre Europos Parlamento pirmininko Martino Schulzo kvietimu, turėjo galimybę kreiptis į Europos Parlamento bei Europos Tarybos narius. Nors popiežiaus Pranciškaus kalba Europos Parlamente buvo sutikta „standing ovation“ (ovacijomis atsistojus), kyla pagrįstų abejonių, kad Lietuvos politikai adekvačiai supranta, kas yra žmogaus orumas, ir geba jį tinkamai ginti. Bet reikia džiaugtis ir [...]

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...